Ultimate magazine theme for WordPress.

Zultanit ( Zultanite) Sultan Taşı Nedir ?

0 368

Zultanite yani yerel adı ile sultan taşı sadece ülkemizde çıkarılar nadide renk değiştiren taşlardan biridir. Muğla Milas Civarında çıkarılan sultan taşı ender rastlanan değerli taşlar grubundadır.

Zultanit ( Sultan Taşı ) Özellikleri

Zultanit taşı değişik ortamlarda ve değişik ışık huzmeleri altında renk değiştiren, içerisinde 7 rengi barındıran bir taştır. Değerli taşlar sınıfına girdiğinden  mücevher, takı, tespih ve aksesuar yapımında kullanılmaktadır. Dünyada sadece ülkemizde  Muğla ili Milas ilçesi kaynaklarından çıkarılmaktadır. Amerikan patent firmasında tescilli Zultanite ismi  bulunmaktadır. Bazı araştırmacılar ve değerli taş uzmanları bu taşın Hinsitanda da çıktığını belirtmektedir.

Zultanit Taşı Takı

Madencilik alanında adı Turkish Diaspor  olarak bilinmekte olan  bu taş  ülkemizde son zamanlarda özellikle renk değiştirmesinden dolayı  ülkemizde hediye olarak çok rağbet görmektedir. Zultanit taşından yapılan tespihler bukalemun tespih olarak ülkemizde satılmaktadır.

Zulatnit taşı düşük ışıklarda mor, kahverengi ve pembemsi  bir renk  alırken  parlak ve yüksek ışık altında yeşile  dönmektedir.

Sultan taşının sağlık açısından faydalarının olduğu da düşünülmektedir. Pek çok doğal taş gibi sultan taşı da bazı inanışlara göre vücudun çeşitli fonksiyonlarını harekete geçirmektedir. Peki sultan taşının  vücuda faydaları nelerdir ?

Zultanit Taşının Vücuda Faydaları

  • Zihin açıklığına yardımcı olur
  • Nazara karşı etkili olduğu söylenir
  • Beden gerginliğini azaltır, stresi alır
  • Cesaret verir
  • Güveni arttırır
  • Negatif enerjiyi alır
Zultanit(Sultan) Taşı Tespih

Sultan Taşı Tespihlerin Özellikleri

Sultan taşından ( Zultanit, Zultanite) tespihler renk değiştiren  bulunduğu ortamdaki ışığa göre renkten renge giren aksesuarlardır. Sultan taşı kaynaktan çıktığı gibi bir işlemden geçmeden işlenebildiği için değerlidir. Arpa kesim ve ya  küre kesim  tespih taneleri olarak karşımıza çıkar. İmame kısımlarında gümüş ve ya altın işlemeler ile daha çok değerine değer katılabilir. Piyasada  400 tl  ile  2000 tl arasında değişen sultan taşından imal tespihler bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.