Ultimate magazine theme for WordPress.

Zayıflamak İçin Grup Terapisi

0 359

Grup Terapisiyle Zayıflamak

Kilo vermek bireysel bir süreç gibi görünse de kilo almak aslında sosyal etkilerle beslenen bir sonuçtur. Çocukluktan başlayarak maruz kalınan bazı etkiler, bu etkilerin alışkanlıklara dönüşmesi ve nihayet aşırı kilo sonucu sağlığın bozulması. Yaşam kalitesini bozan aşırı kilo fiziksel bir sonuç ama bu sonucun pek çok psikolojik nedeni var. Çocuklukta aşılanan yanlış algılar, şişman çocuğun sağlıklı olduğu düşüncesi, büyümenin ‘çok yeme’ ile şartlanması gibi çocukluk yaşlarında beynimize giden yanlış kodlar yetişkinlikteki beslenme alışkanlıklarında etkili oluyor.

Üstüne bir de mutlu hissetmek, kişinin kendine ya da çevreye duyduğu öfkenin bastırılması gibi dürtülerle aşırı yiyoruz, sağlıksız yiyoruz, zamansız yiyoruz. Buraya kadar kilo alma sürecinde sosyal durumların, dış uyaranların etkisi çok açık. Peki neden aldığımız kiloları verirken yalnız kalıyoruz?

Aşırı Kiloyu Paylaşmak

Yanlış beslenme, kişiyi yemeye iten sorunların oluşturduğu aşırı kilo sorununu tespit edip uygun diyet programına başlandı. Yeme alışkanlıklarımızı değiştirmek kilo vermenin ilk adımı ancak bu süreçte psikolojik destek, terapi almak ve motivasyon kaynakları edinmek çok önemlidir. Çünkü kişiye kilo aldıran tutum ve davranışların tıpkı beslenme alışkanlığının değişmesi gibi değişmesi gerekir.

Evinizde size bu motivasyonu sağlamayacak, empati kuramayacak ve destek alamayacağınız bir ortam varsa zaten zor olan zayıflama sürecine sabır göstermek iyice zorlaşacaktır. Bunu zorlu, bireysel bir süreç olmaktan çıkaracak bir alternatif var, paylaşım. Sizinle aynı yolu yürüyen kişilerle kurulacak iletişim ve paylaşım işleri kolaylaştırıyor.

Kilo vermeyi zorlu, bireysel bir süreç olmaktan çıkaracak bir alternatif var, paylaşım. Sizinle aynı yolu yürüyen kişilerle kurulacak iletişim ve paylaşım işleri kolaylaştırıyor.

İletişimin Gücünden Faydalanın

Zayıflama içerikli grup terapileri de tam da bunun için düzenleniyor. Sizinle aynı zorluğu çeken, aynı hedefi paylaşan bir grup insanın ilk etkisi özgüvenin tazelenmesi olacaktır. Kilo vermenin aynı zorluklarını yaşayan bireyler bir araya geldiğinde, kişi yakın çevresinde bulamayacağı desteği bulabilir. Hedef belirlemek kolaylaşır ve sonucu her buluşmada paylaşmak mutluluk ve motivasyon hissini çoğaltır. Kurulan olumlu ilişkiler bilgi artışı da sağlayacaktır.

Sürecin sadece sizin için nasıl işlediğini bilmek yerine bu bilgilerin çeşitlenmesi, önerilerle zenginleşmesi yolu aydınlatacaktır. Zayıflamak hem fiziksel hem psikolojik olarak bireyi zorlar ancak aynı zorluğu yaşayan kişilerle bir arada olmak, karşılıklı destek, kilo verme sürecini kolaylaştıracak ve yolu kısaltacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.