Ultimate magazine theme for WordPress.

Zayıflama Uğruna Yapılan Hatalar Nelerdir?

0 417

Zayıflamak insanların gerekli olduğu durumlarda her zaman arzu ettikleri bir başarıdır. Zayıf veya dengeli bir kilo aralığında kalmak ve bunun uzun süreli olmasını sağlamak aslında temelde alışkanlıklar ile alakalı bir durumdur. Bundan dolayı zayıf kalmak uğruna bilinen yanlışlardan vazgeçmeye başlamak bu yolda adım atmak için ilk basamak olacaktır. Zayıflamak uğruna yapılan hatalar nelerdir? Sorusunun cevabını bilmek ve değiştirmeye buradan başlamak önerilir. Ardından alışkanlıklarınızı da buna göre değiştirdikten sonra dengeli ve sürekliliği olan bir kilo yakalamanız oldukça kolay olacaktır.

Şok Diyetler

İnsanların zayıflamak için başvurdukları yolların başında şok diyetler gelir. Bunlar sürekli ve belli oranda kalori almaya alışan bir vücudun aniden neredeyse kalori almaz hale gelmesi demektir. Vücudun tüm dengesi alt üst olabilir. Buna bağlı olarak aniden düşen veya yükselene şeker oranı size zarar vermeye de başlayabilir. Bundan dolayı hızlı kilo vermek için uygulanan şok diyetlerden vazgeçmek en doğrusu olacaktır. Zayıflamak için gerekli olması halinde diyet yapılmalıdır. Bunun için de doktor gözetimi şarttır.

Sporsuz Zayıflama

İnsanların zayıflamak kavramından anladıkları genellikle aç kalmaktır. Bu şekilde bir zayıflama fikri oluşmasının nedeni sporu hayatına yerleştirmeyen insanların aç kalmaktan farklı bir yol bilmemeleridir. Spor hem yakılması gereken kalorilerin daha hızlı ve dengeli şekilde yakılmasını sağlarken hem de sıkılaşarak kilo verilmesine olanak sağlar. Sporsuz verilen kilolar geri gelmesi kesin olan kilolardır. Bunun için sporsuz bir zayıflama programı yapmak zayıflamayı düşünenler için en büyük hata olacaktır.

Tatlısız Zayıflamak

Yine zayıflamak isteyen insanların sıklıkla yaptığı hataların başında ara öğünleri atlamak gelir. Diyette olduklarını söyleyerek saatlerce kendini aç bırakan insanlar vardır. Gününüze en az 6 ara öğün ekleyerek kısa kısa ve sık sık beslenmek daha doğru olacaktır. Bu sayede tatlı krizlerinizin gelmesine de engel olursunuz. Çünkü tatlı krizleri genelde dengesiz beslenen ve aniden şekeri düşen insanların sıklıkla başına gelir. Tatlı yemek istendiğinde bunu tok karnına olmayacak şekilde, mümkünse ara öğünde ve sütlü tatlılardan tercih edilmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.