Ultimate magazine theme for WordPress.

Yumuşacık Bir Trend : Kadife !

0 173

Sezona bomba gibi düşen ve git gide etkisi yayılan kadifeden bahsedeceğiz biraz. Kadife kullanım açısından oldukça zorlayıcı bir kumaş olmasına rağmen bu sezon hemen hemen her çeşit üründe kullanıldığını görüyoruz. İster çok şık bir gecede ister spor günlük bir kombinde kullanabileceğimiz kadifenin yumuşak parlak yapısı hepimizin içini ısıtacak. Sizlere bu yazıda kadifeyi nerede nasıl kullanabileceğinizden bahsedip biraz kullanımını kolaylaştırmak istedim.

1)Şık Gecelerin Göz Bebeği Kadife Elbiseler

Yaz sezonu kapandı fakat düğünler, davetler kışın da hız kesmeden devam ediyor. Kadifeyi kullanmanın en kolay yolu tek parça bir elbise tercih etmek. İstediğiniz renkte, istediğiniz modelde birçok seçeneği mağazalarda bulmanız mümkün fakat en göze çarpan modeller genelde ip askılı olanlar.

Tabii ki bu elbiseleri günlük kombinlere uyarlamakta da geç kalınmadı. Sezonun bir diğer trendi elbise içine giyilen t-shirt kadifeyi de etkiledi.

2) Kadife Pantolonlar

Elbise pek tarzım değil ben pantolon insanıyım diyorsanız bu kadife pantolonlarla epey rahat edeceğiniz kesin. İster düz t-shirtlerinizle ister kazaklarınızla isterseniz işe giderken ipek gömleklerinizle kombinleyebilirsiniz. Pantolon ceket takımları da oldukça fazla göreceğimiz için yelpazeniz çokça genişliyor. Söz konusu pantolonsa bu sezon yaratıcılık tamamen sizde kısacası.

3)Kadife Ceketler

Ben bu kadife modasına hemen adapte olamam her an üzerimde olmasını istemiyorum diyenler için kadife ceketlerin birçok modeli mevcut. Tercihinizi ceketten yana kullandığınızda diğer parçalarınızı biraz daha sade tutup ceketinizin parlaklığı ve yumuşak yapısıyla oldukça modern gözükebilirsiniz. Günün sonunda kadife size fazla gelirse üzerinizden atma imkanınız da olacak böylece. Sezonun bir diğer trendi olan bomber ceketlerin de kadife olanlarını sıkça görüyoruz vitrinlerde. Bu tarz ceketlerle daha spor bir görünüm yakalamanız mümkün.

4)Kadife Ayakkabılar

Benim için ve muhtemelen birçok kadın için işin en güzel ve en iddialı kısmı ayakkabılar. Özellikle kalın topuklu botlarda görmeye başladığımız kadife akımı yavaş yavaş tüm ayakkabı çeşitlerine yayıldı. Şık bir kombini topuklu veya günlük bir kombini spor ayakkabılarla tamamlarken kadife tercih etmek bu sezon kaçınılmaz. Ben ayakkabıda kadife tercih edildiği zaman başka bir parçada kadife kullanılmasını pek beğenmesem de tercih ve zevk tamamen size kalmış.

Foto Galeri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.