Ultimate magazine theme for WordPress.

Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır?

0 352

Özellikle cilt üzerinde olumlu etkileri bulunan yoğurt, maske olarak yüz bölgesine uygulanır. Böylece yüz bölgesindeki birçok cilt sorunu yok edilebilir. Yoğurt maskesi nasıl yapılır? konusunu merak eden kişiler öncelikle saf halde bulunan bir yoğurdu kaba koyabilir. Kullanacağınız yoğurdun doğal mayalanmış olması, daha yüksek faydalar verebilir. Kabın içinde bulunan yoğurdu tahta kaşıkla 1-2 dakika karıştırarak kıvamlı bir hale getirin. Bu karışımın içine ekstradan herhangi bir madde katmadan direkt olarak yüz bölgesine uygulayın.

Yoğurt Maskesi Nasıl Uygulanır?

Yoğurt maskesini uygulamak için bir kabın içinde maskeyi basit şekilde çırparak hazırlayabilirsiniz. Ardından çırpılan bu yoğurdu parmak uçlarıyla hafif masaj yapar gibi yüzünüze uygulayın. Yoğurt yüz bölgesinde kuruyana kadar hiçbir şekilde müdahale etmeyin. Kuruduktan sonra yüz bölgesini ılık su ile yıkayabilirsiniz. Söz konusu karışımı günde ortalama 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır. Akşam yatmadan önce uygulayacağınız maske, cilt üzerinde kısa sürede etki uyandıracaktır.

Yoğurt Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Yoğurt; içeriği bakımından B12, B5, kalsiyum, çinko ve laktik asit içeriyor. Bu besinler doğrudan vücut için temel olan gerekli vitamin ve minerallerdir. Yoğurt maskesi özellikle cilt üzerinde doğrudan etkilidir. B12 vitamini cildi pürüzsüzleştirme etkisine sahipken, B5 vitamini ise cilt üzerinde bulunan lekeleri yok eder. Bilindiği üzere çinkonun ise yaşlanması geciktirici etkisi söz konusudur. Bu açıdan uygulanan yoğurt maskeleri cildin kırışmasını geciktirir ve göz altı torbalarının oluşumunu önler.

Yoğurt Maskesi Sivilcelere İyi Gelir mi?

Yüz bölgesindeki sivilce oluşumundan şikayet eden kişiler, yoğurt ile hazırlanan doğal karışımları cilde uygulayabilir. Yoğurt maskesi genel olarak tek başına sivilceleri geçirme konusunda yetersiz kalabilir. Bunun için limon ve yoğurt maskesi karışımını uygulayarak sivilceleri yok edebilirsiniz. 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon ve 1 çay kaşığı zerdeçal tozunu bir kabın içine koyarak kıvamını alarak kadar karıştırın. Elde edeceğiniz bu karışımı cilt üzerine uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanım sonrasında yüz bölgesinde bulunan bütün sivilceler kısa süre sonra ortadan kalkmış olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.