Ultimate magazine theme for WordPress.

Yaz Aylarında Dekorasyon Değişikliği

0 273

Yaz Gelirken Evinizin Havasını Değiştirin

Günler geçer, bahar biter kış gelir, mevsimler değişir peki ev/ofis dekorasyonu hep aynı mı kalır? Parklara, bahçelere, iş yerlerine, sokaklara gelen değişim yaşamınızı sürdürdüğünüz evinizi, ofisinizi de değiştirecektir. Mevsim geçişlerinde özellikle yaz dönümlerinde yaşadığınız alanlarda aşağıdaki gibi değişiklikler yapabilirsiniz.

Gerekli Değişiklikler

Tıpkı yazlık kışlık kıyafetler gibi yaşam alanlarımız da değişen mevsimle birlikte bazı zorunlu düzenlemelere ihtiyaç duymaktadır. Havaların ısınmasıyla yaşam alanınızın daha fazla havalandırılmaya ihtiyacı olacaktır. Bu sebeple pencere önleri, balkon kapıları gibi alanlar dekorasyon için değerlendirmeye alınmalıdır. Yaşam alanınız güney cepheye bakmakta ve doğrudan güneş görmekteyse bu mevsimde eşyalarınızın renklerinde solma olmaması için daha etkili güneşlik perde seçenekleri tercih edilmelidir.

Yaşam alanınız güney cepheye bakmakta ve doğrudan güneş görmekteyse bu mevsimde eşyalarınızın renklerinde solma olmaması için daha etkili güneşlik perde seçenekleri tercih edilmelidir.

Zevke Bağlı Değişiklikler

Değişen mevsimle birlikte duygu ve düşünce dünyanızda da değişiklikler olabilir. Soğuk geçen 3 ay sonunda belki eşyaların tarzında belki renklerinde değişiklik isteyebilirsiniz. Genellikle soğuk zamanlarda sıcak renkler olan sarı, kırmızı, turuncu tonları tercih edilirken, ısınan havalarla birlikte renk seçimleri soğuk renkler olan yeşil, mor özellikle maviye dönmektedir. Denizi, tatili, doğayı yansıtma sebebiyle Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında maviye olan ilgi artmaktadır.

Renk tercihinin yanı sıra kışlık yazlık eşyalarda doku değişiklikleri istenmektedir. Soğuk havalarda daha kalın dokumalar, daha büyük ve geniş parçalar, daha hacimli dekoratif malzemeler kullanılırken değişen mevsimle birlikte daha ince dokuda, daha küçük materyallerle daha minimalist tasarımlar tercih edilmektedir. Kolay temizlenebilen eşyalar her mevsim daha revaçta olmakla beraber sıcak mevsimlerde ekstra tercih edilmektedir.

Çok basit ve yaratıcı olan bu seçenekle ev/ofis dekorasyonunuza farklılık katabilirsiniz.

Ufak Dokunuşlar

Değişen mevsimle birlikte doğanın insanlara sunduğu armağanlardan birisi de çiçeklerdir. Toplanılması hiçbir canlıya ve doğaya zarar vermeyen yerlerden, toplanıldığında o bitkinin ilerleyen süreçlerde tekrar açmasını engellemeyecek şekilde hoşunuza giden yeşillikleri, çiçekleri toplayarak kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Çok basit ve yaratıcı olan bu seçenekle ev/ofis dekorasyonunuza farklılık katabilirsiniz. Yine benzer şekilde tatilde deniz kenarı bir yere gitmişseniz deniz kabukları, denizyıldızları vb. objeler toplayarak bunları yaşam alanınızda ufak dokunuşlar olarak kullanabilirsiniz. Tatil fotoğraflarından kolajlar hazırlayarak anılarla tarzı bir araya getirmek de mümkündür. Ufak dokunuşlar için en basit yöntem ise tatil beldelerinden alınmış o yöreye özgü dekoratif eşyalardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.