Ultimate magazine theme for WordPress.

Vizyondan Seçmece Filmler

0 235

Çiçero, Glass, Zaman Yolcuları Filmleri

Hafta sonlarını sevdiklerinizle birlikte geçirmek isteyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla veya ailenizle birlikte sinemaya giderek keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Vizyondaki filmleri takip ederek, yeni gösterime giren filmleri zevkinize göre seçebilirsiniz. Tarihi, gerilim, fantastik, macera konulu filmler ilginizi çekebilir. Gösterime yeni gören Çiçero, Glass, Zaman yolcuları filmlerini tercih edebilirsiniz. Tüm sinemalarda gösterime giren bu filmler ilginizi çekecektir. Keyifli bir vakit geçirebilmeniz için sizlere bu filmleri tavsiye edebiliriz.

Çiçero 

18 Ocak 2019 tarihinde gösterime başlayan Çiçero filmi, Gürkan Tanyaş’ın senaryosunu yazdığı Tarih konulu bir filmdir. Ülkemizin başarılı yönetmenlerinden Serdar Akar’ın yönetiminde çekilmiş ve güçlü oyuncu kadrosu bulunmaktadır. Türk ve dünya tarihine ilgisi olanlara önemle tavsiye edeceğimiz bir filmdir. Erdal Beşikçioğlu’nun başrolde yer aldığı bu filmde 2. Dünya Savaşında kod adı Çiçero olan casus Elyesa Bazna’nın yaşamı konu edinilmektedir.

Casus olan Çiçero kod adlı Elyesa 2. Dünya Savaşı döneminde Ankara’da bulunan İngiliz Büyükelçiliği’nde çalışmakta ve görevi uşaklıktır. Almanlar adına casusluk yapan Elyesa Bazna, İngiliz Büyükelçiliği içerisinde birçok bilgiye rahatlıkla ulaşabilmektedir. Çiçero kod adı Almanlar tarafından verilmiş bir isimdir. Yapmış olduğu casusluk ve elde ettiği bilgiler ile 2. Dünya Savaşının seyrini değiştirmiştir.

Ancak savaş döneminde uygulanan T4 uygulamasına engel olamamıştır. Bu uygulama ile engelliler iğne ile uyutulmakta ya da gaz odalarına konulmaktadır. Filmin tamamında Elyesa Bazna’nın 2. Dünya Savaşı sırasındaki ve savaş sonrasındaki hayatı konu edilmiştir. Tarihi bilgilerin geliştirilmesi açısından herkese önerilmektedir.

Glass

Evet Bruce Willis aksiyonla beyaz perdeye dönüyor. Glass, hafta sonunda yada bir akşam gezmesinde zevk alarak seyredebileceğiniz filmler arasında… Gerilim ve fantastik konulu Glass filmini sizlere öneriyoruz. 2019 yapımı olan ve 18 Ocak 2019 tarihinde gösterime giren Glass filmi, yönetmen M.Night Shyamalan tarafından hem yönetilmiş hem de senaryosu hazırlanmıştır. Bruce Willis, Jamas McAvoy, Sarah Paulson, Samuel L. Jackson, Anya Taylor-Joy gibi önemli isimlerin rol aldığı güzel bir ABD filmdir.

Filmde konu olarak, zarar görmeme yeteneği ve aşırı güçlü olan David Dunn, parçalanmış kişilik özelliklerine ve bu parçalanmışlığın en tehlikelisi olarak görülen The Beast’ın peşine düşer ve onu takip eder. Bu takip sırasında ortaya çıkan, çok zeki olan ve kemikleri narin olan Mr. Glass zekası sayesinde kemiklerinin narinliğini dengelemektedir.

Glass, David Dunn ve The Beast hakkında gizli sırları bilmektedir. Her üç kişide aynı psikiyatri kliniğinde tedavi görmektedir. Her üçüde yaptıkları işlerden dolayı halkın gözünde süper kahraman olarak görülmektedir. David Dunn diğerlerini durdurabilmek için onları takip etmeye çalışır. Gerilim içerikli bu filmi keyifle izleyeceğinizi düşünüyor ve sizlere öneriyoruz.

Zaman Yolcuları (Time Freak)

2018 ABD yapımı olan bu filmin vizyon tarihi 25 Ocak 2019. Bilim Kurgu komedi tarzındaki Zaman yolcuları filmi Andrew Bowler yönetiminde çekilmiştir. Film eski sevgilisiyle arasını düzeltmek için zaman makinası yapan üniversitede fizik okuyan dahi öğrencinin başından geçenleri anlatıyor.

Filmin ana karakteri fizik bölümünde öğrenci olan Stillman’ın, eski sevgilisi Debbie’den ayrılınca hayatı altüst olur. Kendini toparlayamayan, okul ve derlerden kopan Stillman, eski sevgilisiyle bozulan ilişkisini düzeltip tekrar sevgili olmanın çaresini arayıp dururken, aklına bir bir zaman makinesi icat etmek gelir. Bu büyük keşfi hayat geçirmek için çabalamaya başlayan Stillman, eğer bunu başarırsa eski sevgili Debbie ile sevgili oldukları zamana dönecek, yaptığı bütün hataları telafi etme fırsatı bulabilecektir. Kırık kalpli fizik dâhisi Stillman zaman makinesini nihayet tamamlar. Tabi yolculuğa çıkmak bilinmeze yapılan bir yolculuktur. Yalnız bu yolculuğa çıkamayacağı için arkadaşı Evan’ı da yanına alarak zamanda yolculuğa başlar. Stillman’ın eline inanılmaz bir fırsat geçmiştir. Her şeye en baştan başlama fırsatı…

Peki zaman Stillman’ı zaman makinesi yapmaya kadar götüren bu büyük aşk nasıl sonuçlanacak?  Stillman, yaptığı hataları telafi edebilecek midir?

Game of Thrones’un son dönemdeki yükselen yıldızı Sophie Turner (Nam-ı Diğer Sansa Stark) ile Uzay Oyunları filmleri ile tanınan Asa Butterfield’ın (Ender) başrollerini paylaştığı filmde yönetmen koltuğunda Andrew Bowler oturuyor. Filmin diğer oyuncuları ise Skyler Gisondo, Will Peltz, Aubrey Reynolds, Joy Jillian, Kami Christiansen gibi isimlerden oluşur. Filmin senaristi ise yönetmenliğini de yapan Andrew Bowler’dır. Görüntü yönetmenliği Luke Geissbuhler’e, film müzikleri ise Andrew Lockington’a aittir.

Zaman yolcuları filminde insani ve evrensel bir duygu konu edilmiştir. Sevdiklerinizle izleyebileceğiniz tatlı akıcı bir filmdir. Vizyondaki filmler arasında size tavsiye edebileceğimiz filmler arasında yer almaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.