Ultimate magazine theme for WordPress.

Vizyondaki Yerli Filmler

0 391

Sinemada İzlemek İsteyeceğiniz 3 Güzel Yerli Sinema Filmi

Hafta sonları güzel vakit geçirmek ve kendinize vakit ayırmak için oldukça önemli zamanlardır. Bu zamanların kaliteli geçirilmesi için ise yapılması gerekenler arasında ilk sıralarda film izlemek yer alır. Yalnız başınızı veya sevdiklerinizle yapacağınız bu faaliyet hem kaliteli yapımları izleme fırsatı bulmanıza hem de daha iyi vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Bundan dolayı film izlemeye karar verdikten sonra nasıl bir film izleyeceğinize de karar vermeniz gerekir. Filmlerin yorumlarına bakmak ve saatlerce araştırmalar yapmak yerine tavsiye edeceğimiz filmler arasından ilerleyerek daha kısa sürede karar verebilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf etmekle kalmaz hem de en iyi yapımlara kolaylıkla erişme şansını elde edebilirsiniz.

Bu Ay Vizyonda 3 Yeni Yerli Film

Yerli sinemada bu ay 3 yeni film vizyona girdi. Börü 15 Temmuz Kahramanlık hikayesi, Aslı gibidir ve Hedefim sensin ise yerli komedi tarzında.

Börü

Börü, Türk sinemasında önemli yapımlar arasına adını yazdıran filmlerin yapımcısı Alper Çağlar tarafından sinema severler ile buluşturulmuştur. Filmin konusunda ise 15 Temmuz 2016 yılında yaşanan darbe girişimine yer veriliyor. Devlet güvenlik güçlerine karışmış olan gizli terör mensubu üyelerinin başlattığı bu girişim sırasında Türk halkına açılan ateş ve bombardıman altında kalan birçok yer hafızalara kazınmıştır.

51 kişinin şehit olduğu bu girişim sırasında yaşananlara değinen filmde kabus içerisinde geçen darbe girişimi gecesinde mücadele eden Polis Özel Harekatçılarının hikayesi kaleme alınıyor. Akıncı, Türksat gibi önemli yerlerin ele geçirilmesine de değinen film sırasında mücadele eden, halka yardımcı olmak için çabalayan, acı içindeki insanları kurtarmak için çabalayan özel insanların hikayesine yer veriliyor. Yönetmenin diğer filmleri olan Dağ film serisinden sonra en çok ses getiren yapımlardan bir tanesi olması ile ön plana çıkmıştır.

Hedefim Sensin

Komedi filmi tarzında film izleyerek hafta sonunu geçirmek isteyenler için ise oldukça iddialı bir yapım olan Hedefim Sensin en iyi filmler arasında yer alıyor. Kadrosu ile dikkatleri üzerine çeken yapımda Ata Demirer, Demet Akbağ ve Salih Kalyon yer alıyor. Yönetmen olarak ise komedi filmlerindeki başarısı ile bilinen Kudret Bey yer alıyor. Filmde konu olarak ise Zafer isimli bir adamın hikayesi işleniyor. Zafer çiğköftecilik işi yaparak hayatını geçiren birisidir.

Onun için geçimini sağladığı olması haricinde bir sanat gibi tanımlanan bu durum onun başına bazen komik olayların gelmesine de neden olur. Çağrıldığı organizasyonlar ve devamında yaşadığı her olayda başından gariplikler azalmayan Zafer’in komik hikayesine ortak olmak isteyenler için oldukça sıcak, içten ve komik bir film olarak öneriler arasına adını yazdırır.

Aslı Gibidir

Filmde oyuncu olma hayali bulunan bir genç kadının başından geçenler anlatılıyor. Aslı isimli genç kız yıllar boyunca oyuncu olmak için çabalamıştır. Ailesine olan bağlılığına da zarar vermeden hayalini de bir köşede bırakarak hayatına devam eder. İlk okuduğu üniversite bölümünde ailesinin isteğine uyar. Diğer taraftan da hayallerinden vazgeçemediği için farklı bir üniversiteye başvuru yaparak oyunculuk bölümünü kazanır. Ailesinin onayını alamayan Aslı’ya ailesi artık destek vermeyeceğini açıklar.

Yine de hayalinden vazgeçmeyen Aslı bir gün Dublörler Kulübü adlı bir topluluğa katılır. Hem para kazanan hem de yeteneklerini gösterme imkanı bulan Aslı sadece para ve oyunculuk haricinde farklı duygular ile de karışır. Tutkulu bir oyunculuk aşkına tanık olurken diğer taraftan da ilgisini çeken başka bir oyuncu ile arasında aşk başlar. Olayların bambaşka bir hal alması sonucunda Aslı bazı tercihler yapmak zorunda kalır. Hafta sonunu aşk filmi ile değerlendirmek isteyenler için yeni Türk yapımları arasında önemli bir film olan Aslı Gibidir rahatlıkla tercih edilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.