Ultimate magazine theme for WordPress.

Uzun İlişkinin Sırları

0 331

Tüm Davranışlarda Ölçülü Olun

Uzun ilişki tüm çiftlerin hayalidir. Mutlu ve bir o kadarda uzun ilişkiye sahip olmak için dikkat edilmesi gereken belli başlı yazılı olmayan kurallar vardır. Saygı duymak:  partneriniz her şeyin ötesinde önce bir insan başkalarına nasıl saygı duyuyorsanız onada aynı saygıyı göstermelisiniz. Düşüncelerine saygı göstermeli eleştirmemelisiniz. Unutmayın birlikte olmanız onun size benzemek zorunda olduğu anlamına gelmiyor. Anlayışlı olmak; sevgiliniz sizinle bir şeyler paylaşmaktan çekinmemeli. Ona karşı hoşgörüyle yaklaşmalı onu en ufak şeyde eleştirmemelisiniz.

Geçmişte Yaşamak Mutlu Olmayı Engeller

Geçmişe bağlı kalmayın; geçmişte olan geçmişte kalır. Parterinizin elbette sizden önce de bir hayatı vardı. Onun geçmişini kurcalamak yerine birlikte yaşayacağınız geleceğe odaklanın. İlişki geçmişinizde karşılıklı yaptığınız hatalar olacaktır bu hataları bağışlayıcı olduysanız daha sonrasında tekrar gün yüzüne çıkartıp onun yüzüne vurmayın.

Tartışırken Kontrolü Kaybetmeyin

Tartışmalar her ilişkinin olmazsa olmazı. Hiç tartışılmayan bir ilişki ancak hayal dünyasında olur. Tartışırken sürekli haklı çıkmaya değil sorunu çözmeye odaklanın. Haklı çıkmak size bir şey kazandırmayacak aksine eşinizin sizden uzaklaşmasına neden olacaktır. Uzun ilişkinin en büyük sırlarından biri ise dinlemek. Deyimi yerindeyse az konuşun çok dinleyin. Partnerinizin düşüncelerini isteklerini hedeflerini sıkılmadan dinleyin. Dinlemek ona kendini özel hissettirecek ve aynısını o da size yapacaktır.

Hedefleriniz Doğrultusunda İlerleyin

Kendi hedeflerinizden vazgeçmeyin; unutmayın siz kendi başınıza bir bireysiniz ve hayatınıza giren birine göre hayatınızı önemli ölçüde etkileyecek kararlar almaktan kendinizi mahrum etmeyin.  Eğitimden, kariyerden veya yurtdışında yakalayabileceğiniz herhangi bir fırsattan feragat etmeyin. Belirli bir süre sonra bunlardan mahrum kaldığınız için partnerinizi suçlayacak ve onu günah keçisi ilan edeceksiniz o yüzden hedeflerinizden vazgeçmeyin. İlişkide yaşadığınız sorunları içe atarak biriktirmeyin, bu birikim ileride ilişkinizde bir bomba etkisi yaratacaktır. Özel alanlarınız olsun ve bu alanlara saygı duyun. Sosyal medya hesaplarınız, telefonunuz, bilgisayarınız kişisel alanlardır. Partnerinizle aranızdaki özel alan mesafesini koruyun. Uzun soluklu ilişkinin en büyük sırrı ise kabullenmek: Karşınızdakini olduğu gibi kabullenin ve onu değiştirmeye farklı kalıplara sokmaya çalışmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.