Ultimate magazine theme for WordPress.

Uzun Eteklerle Nasıl Kombinler Yapılmalı?

0 311

Trend parçalara bakıldığı zaman, etek boylarının giderek uzadığı fark edilmektedir. Uzun etekler, giderek her kadının tarzı olmaya başladı. Bu noktada ise önemli olan bu uzun etekleri ne ile giydiğimizdir. Uzun etek kombinleri, hem günlük kullanışa uygunken hem de şık bir görüntü verebilir. Kombin yap, yakıştır mantığıyla uzun etekler işlevsel bir özellik taşımaktadır. İster kışın ister yazın yaptığınız kombinle dilediğiniz zaman şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

Uzun Etek Kombini Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Karın bölgenizde eğer yağlanma varsa, uzun etek kombini olarak eteğin üstüne karın kusurlarını örtecek uzunlukta bir tişörtle tamamlamalısınız. Eğer kilolarınız karın bölgesindeyse, gizlemek daha kolay. Çünkü pürüzsüz düz bir kumaş kilolarınızı saklamaya yeterli olacaktır. Doğru etek uzunluğunu bulmanız için öncelikle uzun boylu musunuz, kısa boylu musunuz bunu dikkate almalısınız. Eğer uzun boyluysanız, daha uzun etekler tercih edebilirsiniz; eğer kısa boyluysanız ise daha yatay desenler tercik etmenizde yarar var. Çok uzun boylu biriyseniz, etek boyunuzu kullanarak ayaklarınız gizlemeniz ve görünüşünüzü düzeltmeniz mümkün. Kısa boylu iseniz, uzun eteğiniz bilek boyunuzdan birkaç santim yukarıda olmalıdır.

Pileli Etekler

Pileli etekler son dönemlerde iyice moda olmaya başlamıştır. Pileli etekler hem günlük olarak kullanılabileceği gibi hem de şıklığınıza şıklık katacaktır.

Neden Pileli Etekler Tercih Ediliyor?

Zarif bir görüntü elde edilmesi, boyu olduğundan daha uzun göstermesi, basenleri ve göbeği gizlemeye yardımcı olduğu için kadınlar için tercih edilen etekler arasındadır.

Kloş Etekler

Kloş etek kombinleri, bel çevrenizi kapatmaya yaramayan ve istediğiniz mevsimde giyebileceğiniz eteklerdir. Gömlek, badi, bluz, tişört, askılı ile kombin yapılabilir.

Uzun Eteklerin Üzerine Ne Giyilmelidir?

Tercih edilen eteğin beli yüksek bel ise, kolayca bir badiyi içine sokarak kullanabilirsiniz. Eğer eteğinizin beli düşük bel ise crop-top adı verilen üstlerle kombininizi oluşturabilirsiniz.

Uzun Etek Ve Gömlek Kombinleri

Belki çoğumuzun unuttuğu kombinler arasındadır. Uzun etek ve gömlek kombini sizi daha çekici ve seksi yapar. Eğer böyle bir görüntü elde etmek istiyorsanız kesinlikle tercihiniz bundan yana olmalı.

Foto Galeri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.