Ultimate magazine theme for WordPress.

Uykusuzluk Nelere Yol Açıyor?

0 318

Uyku insan bedeninizin dinlenmesi ve kendini yeni güne hazırlaması için oldukça önemli bir durumdur. Uykusuzluk ise uyku sırasında salgılanan birçok hormonun etkilenmesine ve doğal olarak da vücudun istediği kadar dinlenememesine neden olur. Bundan dolayı uykusuzluk sorunu ile karşı karşıya kalanların oldukça dikkatli olması şarttır. Çünkü olası sonuçlarından korunmak için, uykusuzluk neden olur? uykusuzluk nelere yol açıyor? uyku düzeni nasıl sağlanır? Gibi soruların mutlaka cevaplarının bilinmesi ve buna uygun şekilde hareket edilmesi gerekir. Uyuma süresi yaşa ve cinsiyete göre bile değişkenlik gösterdiğinden dolayı uyku saati ve kalitesi de önemlidir.

Neler Uykusuzluk Yapar?

Uykusuzluk sorununun temelinde ne yattığı ve neler olduğu konusunda detaylı araştırma yapmak gerekir. Çünkü kişiye göre değişen fiziksel ve psikolojik bazı nedenlere dayalı olabiliyor. Bunların başında nefes açan ilaçlar, yatak odasının uyku kalitesine uygun olmaması, kafein oranı yüksek içecekler, diyet ilaçları, sigara ve stres gelir. Bu nedenlerden dolayı kişinin uykusuzluk sorunu çekme ihtimali bulunur.

Uykusuzluk Nelere Sebep Olur?

Uyku süresi kişiye göre değişen bir olgudur. Yeni doğan bir bebeğin günde ortalama 16 saat uyuması gerekirken, yetişkinlerin 7-8 saat uyuması yeterli olur. Uykusuzluk sorunu çeken kişilerin ise karşılaşacağı bazı sorunlar bulunur. Uykusuz kalan kişi kalp ritimlerinde değişme veya astım krizi riskinde artış sorunu ile karşı karşıya kalabilir. Ayrıca sinir ve duygu durum bozukluğu da aynı şekilde yaşanabilir. Hormonların düzeylerinde de sorun olabileceğinden dolayı bu durum farklı hastalıkların oluşmasına neden olabilir. Epilepsi krizlerinin tetiklenmesine de dayanak oluşturabilir. Bunun için belirtileri iyi izlemek şarttır.

Uyku Nasıl Düzenlenir?

Uykusuzluk sorunu kronik hale gelmeden önce yapılması gereken bazı önlemler almaktır. Uykunuzu aynı saatte yatacak şekilde düzenlemeniz gerekir. Uykudan önce ılık bir duş almak, ılık süt içmek de düzenlenmesi konusunda yardımcı olur. Ek olarak kitap okumak da bir başka uykuya dalma yoludur. Bu sayede daha kolay şekilde uyumanıza olanak sağlayabilirsiniz. Daha ileri seviyede bir sorun olduğunu düşündüğünüzde ise kısa sürede doktora gitmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.