Ultimate magazine theme for WordPress.

Tuvalet Kağıdı ve Kağıt Havlu Rulolarından Duvar Süsü Yapımı

0 399

Tuvalet kağıdı ve ya kağıt havlu rulolarından bir çok süs eşyası yapılabilir. Bu yazımızda kullanmadığımız , çöpe attığımız rulolardan süs yapımını anlatacağız.

Her evde kullanılmakta olan kağıt havlu ve tuvalet kağıtları ruloları bir atık olarak görülmekte ancak bunları bir hobi aracına çevirmeniz, uğraşırken eğlenmeniz mümkündür. Bu malzemeler aracılığıyla yapmış olduğunuz dekorasyon malzemeleri ile duvarlarınızı süsleyerek farklı bir içerik üretmiş olacaksınız.

 

Gerekli olan malzemeler;

-Tuvalet kağıdı ve kağıt havlu ruloları
-Tutkal
-Makas
-Gazete
-Kurşun kalem
-Boya fırçası
-Mandal

İlk önce yapmak istediğiniz desen belirlenmelidir. Ardından belirlediğiniz desen için rulolar gerekli şekilde kesilmelidir. Örnek olarak ruloları halka şeklinde keserek bir araya getirmek istediğinizi farz edelim. Daha önceden kalem ile çizerek yapmış olduğunuz kesimlerin hatasız olmasını sağlayabilirsiniz. Halkalar ile çiçek desenler yapabilirsiniz. Çiçek deseni yapabilmek için halkaları tutkal veya silikon yardımıyla yapıştırarak sabitlenmesi için bir mandal yardımıyla birbirlerine tutturmanız gerekmektedir. Daha sonra bir kap içerisine su ve biraz tutkal dökün. Kaba döktüğünüz suyu ve tutkalı bir fırça yardımı ile karıştırın. İçerisine küçük parçalar halinde gazete kağıtları atın, bu gazete kağıtlarını hazırlamış olduğunuz çiçeğe yapıştırın. Biraz kurumasını bekledikten sonra tamamı ile şekil almış olan çiçeğinizi istediğiniz renkte sprey boyayla boyayarak güzel bir dekorasyon malzemesi haline getirebilirsiniz.

Bu sayede atık malzemeler ile dekorasyon malzemesi oluşturmuş olursunuz ve geçirdiğiniz zaman oldukça eğlenceli bir zaman olacaktır. Hobilerinizin arasında böyle şeylerin bulunması el becerinizin gelişmesine yarayacaktır.

Aşağıdaki videoda örnek bir rulodan süs yapımını izleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.