Ultimate magazine theme for WordPress.

Topuklu Ayakkabı Seçimleri Nasıl Olmalı

0 351

Topuklu Ayakkabı Seçimleri Nasıl Olmalı, Bayanların en çok tercih ettiği ayakkabılardan olan topuklu ayakkabıların seçimi ayak sağlığı açısından çok önemlidir. Dışarı çıktığımızda ev ya bir davete gittiğimizde şıklığımızın bir parçası olan topuklu ayakkabılar farklı modelleri ve çeşitleri ile vitrinleri süslüyor. Topuklu ayakkabı modelleri kadınların kendilerini daha şık gösteren detaylarla taçlandırılabildiği gibi bir bayan için acı verici bir seçimde olabiliyor. Özellikle çalışan bayanlar tarafından tercih edilen topuklu ayakkabılar gün sonunda ağrılı ve şişmiş ayaklara neden oluyorsa topuklu ayakkabı seçiminde bir yanlışlık olduğunun haberini veriyor olabilir.

Topuklu ayakkabı kullanmaktan vazgeçmeyen ancak topuklu ayakkabıların ayaklara verdiği zararlardan şikâyet eden bayanlar için topuklu ayakkabı modelleri seçiminde işe yarayan püf noktalarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Çok ince topuğu olan ayakkabılar vücudun yükünü taşıyamadıkları için yanlara açılmaya başlarlar. Bu yüzden ayaklarda şişme ve su kabarcıkları görülebilir. Daha kalın ve geniş topuklu ayakkabı modelleri seçilmelidir.
  • Kaliteli olmayan düşük maliyetli topuklu ayakkabı modelleri ayaklara büyük oranda zarar verir. Çünkü kaliteli topuklu ayakkabı fiyatları genel olarak çok düşük fiyatlarda seyretmez.
  • Yaz aylarında ayağı taraklı olan bayanların burnu açık olan topuklu ayakkabı modelleri seçmeleri ayaklarını daha rahat ettirecektir.
  • Sürekli aynı topuklu ayakkabıyı giymekte ayakların ağrımasına ve şişmesine neden olacağı için arada ayakkabı değişimleri yapılmalıdır.
  • Ayaklara tam uyan topuklu ayakkabı modelleri seçmekte ayak sağlığı için önemlidir. Sadece modeli güzel olduğu için seçilen ancak ayakları rahat ettirmeyen topuklu ayakkabılar ayakların birkaç gün boyunca ağrımasına neden olmaktadır.
  • Şişen ayaklarla giyilen topuklu ayakkabılarda genellikle ağrı yapmaktadır. Bu yüzden şişen ayaklara daha rahat ayakkabı modelleri seçilmelidir.

Topuklu ayakkabı fiyatları her ne kadar yüksek gibi görünse de sağlıklı bir ayak için bu fiyatlar normaldir. Topuklu ayakkabı modelleri içerisinde kıyafetlere uygun olan ayakkabıları seçmek de bayanlar için ayrıca önemlidir. Topuklu ayakkabı seçimlerinde yukarıdaki püf noktalarına uymak her zaman faydalı olacaktır. Kendini hem şık hem de sağlıklı hissetmek isteyen bayanların topuklu ayakkabı modelleri seçerken kendileri için doğru olan modeli bulmaları günlerinin daha güzel ve sorunsuz geçmesini sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.