Ultimate magazine theme for WordPress.

Topuk çatlağı için 3 bitkisel tedavi önerisi

0 269

topuk çatlağı hayatı zora sokan rahatsızlıklardan birdir. Topuk çatlağında bitkisel tedaviler mümkündür.

Topuk çatlaklarınızdan şikayetçi misiniz? Bugün sizler için evde rahatlıkla uygulayıp topuk çatlaklarınızı tedavi edeceğiniz 3 bitkisel yöntemi paylaşacağız. Bu sayede kimyasal ürünlere para dökmeden doğal yöntemlerle güzel bir topuğa sahip olabileceksiniz.

Zeytinyağı ile Topuk Çatlaklarına Son

Zeytinyağı içerisinde bulunan E vitamini sayesinde cildi onarmaya yardımcı oluyor ve ölü derileri temizliyor. Aynı zamdan derinlemesine bir nemlendirme sağlıyor. Topuk çatlağı için bitkisel olan zeytin yağı bakımını haftada iki kez uygulayabilirsiniz. En iyi sonucu elde etmek için ilk yapmanız gereken ayaklarınız bir süre sıcak suda bekletmek ardından ayağınıza zeytinyağı ile masaj yaparak yedirin, yedirme işleminin ardından ayağınızı streç filme sarın ve üzerine bir çorap giyerek gece boyunca ayağınızda bırakın.

Gül Suyuyla Ayağınız için Mis Gibi Bir Koku Elde Edebilirsiniz.

Ayağınızda ki topuk çatlakları dışında kötü kokudan mı şikayetçisiniz. Dilediğiniz miktarda gül suyunu ve nemlendirici kremi karıştırın ardından bu karışımı ayaklarınıza sürün ve üzerine penye bir çorap giyin sabah uyandığınızda ayaklarınızı yumuşacık hissedeceksiniz. Aynı zamanda mükemmel kokacaklar.

Elma Sirkesi ile Yumuşacık Topuklar

Elma sirkesinin yapısında bulunan bileşenler sayesinde cilt yüzeyinde ki ölü deriler rahatlıkla temizleniyor. Aynı zamanda bakterileri de yok ediyor. Bir kova ılık suyun içine yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyip karıştırın ve 20 dakika boyunca ayaklarınızı bu suda tutun. Ardından elde ettiğiniz görüntüye sizde şaşıracaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.