Ultimate magazine theme for WordPress.

Tesettürde Giyim Aksesuarları Nelerdir

0 246

Tesettürde Giyim Aksesuarları Nelerdir , Günümüzde en çok tercih edilen giyim tarzlarından biri olan tesettür giyim son günlerde adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Gerek pardösüleri gerekse de türbanları ile modayı takip etmek isteyen hanımların gözdesi olan tesettür giyim, aksesuarları ile de adından sık sık söz ettirmeyi başarıyor. Siz de takdir edersiniz ki bir kıyafeti tamamlayan en önemli şey, kusursuz aksesuarlardır. Konu tesettür giyim aksesuarları olunca da bu biraz daha fazla önem kazanmış oluyor.

Bu aksesuarların başında giyiminize uygun bir çanta gelmektedir. Kullanacağınız çantanın elbisenizin rengiyle uyumlu olması ve tarz olarak da üzerinizdeki elbiseyi tam olarak tamamlaması gerekiyor. Eğer elbiseniz spor ise buna uygun spor bir çanta, klasik bir elbise taşıyorsanız da buna uygun klasik bir çantayla kombininizi tamamlayabilirsiniz. Özellikle renk uyumuna dikkat ederek kendinizi çok büyük bir sorundan kurtarmış olursunuz. Çantadan sonra belki de en önemli aksesuar ayakkabıdır. Ayakkabınızın çantanızla uyumlu olması da çok önemlidir. Yine burada da renk ve tarz uyumu birbirinden ayrılmaz iki parçadır.

Ayakkabının rengi ve çantanın rengi birbirinden farklı olabilir. Ama ayakkabının rengi en azından çantada olan bir renkten olursa bu uyum dikkat çekecektir. Ayrıca etnik özellikleri temsil eden bir çanta ile son derece modern bir ayakkabıyı beraber kullanmanız sizin adınıza kötü bir durum oluşturabilir.

AKSESUAR TERCİHLERİ NASIL OLMALI

Giyiminizin üzerinizde kötü durmaması için metallerin uyumuna da dikkat etmelisiniz. Örneğin ayakkabınızda bir metal parçası varsa bununla uyumlu bir metalin de çantanızda olması uyumu arttıracaktır. Birbirinden farklı stilleri kullanmanız gözleri yormak anlamına gelmektedir. Bunu yaptığınız zaman uyumu yakalayabilmeniz de oldukça güçtür. Bunun yerine sade ve aynı stil giyimin ve bunu tamamlayan aksesuarların seçilmesi uyumsuzluğu giderecek en önemli noktadır.

Bunun yanında üzerinizdeki kıyafetlere uygun kolye, yüzük veya küpe takmanız da giyiminiz tamamlamış olacaktır. Çünkü üzerinizdeki ilgiyi diğer aksesuarlara da çekmiş ve bu sayede daha da rahatlamış olacaksınız. Örneğin altın aksesuarlarla birlikte altınların bir arada kullanılması son derece uyumlu bir kullanımdır. Bunu yaptığınız sürece giyiminizle herkesi büyülemeye hazırsınız demektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.