Ultimate magazine theme for WordPress.

Ter Kokusundan Nasıl Kurtulunur?

0 316

İnsan vücudunun belli başlı özellikleri vardır. Bu özelliklerin temel olanı kişiden kişiye farklılık göstermezken temel olmayan bazı durumlar ise kişiden kişiye farklılık göstermekle beraber kişiye özgü bir durum da olabiliyor. Bu durumda herkes için temel olan vücut fonksiyonlarına örnek olarak terlemek verilebiliyor. Terlemek kişinin kilo durumu ve hareketli olabilmesiyle ilgili bir vücut fonksiyonudur. Terlemek, vücutta bulunan su, tuz ve fazla yağın hareket ve sıcaklıkla beraber vücuttan atılması olarak ifade edilebilir. Terlemenin beraberinde getirdiği durumların başında ter kokusu sorunu gelmektedir. Ter kokusunun hissedilebilir ölçüde rahatsızlık verebilecek olması kişinin kilo durumu ya da çeşitli sağlık sorunları ile ilgili olabiliyor. Bu sebeple ter kokusu problemi yaşayan insanlar ter kokusundan nasıl kurtulunur? Sorusuna cevap bulmaya çalışıyorlar.

Kıyafet Seçimi İle Ter Kokusuna Veda Edin

Kıyafet seçimi genel olarak kişinin dış görünümünü etkiliyor gibi görünse de aslında kişinin beden sağlığı açısından da oldukça önemlidir. Ter kokusunu önleyebilmek için vücudun hava alması gerekiyor. Bu sebeple nefes alabilen kumaşlardan yapılmış kıyafetler tercih edilmelidir. Nefes alan kumaş denilince akla ilk gelen kumaş türü genellikle pamuktan yapılmış ürünler olmaktadır. İçerisinde pamuk oranı fazla olan giyim ürünleri tercih edilerek terlemenin önüne geçilebilir.

Kişisel Hijyene Önem Vererek Ter Kokusundan Kurtulabilirsiniz

Kişisel hijyen oldukça önemli bir durumdur. Kişinin öz bakımını yapması pek çok hastalık veya rahatsızlık verebilecek durumun önüne geçilmesini sağlayabilir. Ter kokusuyla mücadelede kişisel hijyen büyük önem arz edebiliyor. Bu sebeple kişisel bakımın yapıldığı ürünler kimyasal içerikten uzak doğal olmalıdır. Kişinin doğal sabunlar ile vücut temizliğini yapması ter kokusunun önlenmesini sağlayabilir. Ayrıca deodorant veya parfüm yerine vücut temizliğinden sonra koltuk altı bölgesine karbonat sürülmesi ter kokusunu yok edecektir. Üstelik karbonat hem doğal bir ürün hem de oldukça ekonomiktir.

Kürler İle Ter Kokusuna Son Verebilirsiniz

Bitkisel ürünlerden hazırlanmış kürler dikkatle hazırlanıp tüketildiğinde oldukça faydalı olabiliyor. Bedenin içten dışa sağlığı göz önünde bulundurulduğunda kürlerin oldukça etkili olduğu biliniyor. Maydanoz limon ve su karışımını sabahları aç karnına içerek ter kokusunu yok edebiliyorsunuz. Ayrıca gün içerisinde limonlu su içerek de ter kokusunu önleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.