Ultimate magazine theme for WordPress.

Teknoloji ile Kaliteli Uyku ve Beslenme

0 454

Gelişen dünya ile birlikte gelişen teknoloji birçok soruna çözüm olma yolunda ilerliyor. İnsan hayatının çok büyük bir kısmını oluşturan ve en çok zaman ayırdığı iki eylem olan uyku ve beslenme konusunda teknoloji ile gelen yeniliklerden bahsedeceğiz.

  1. Teknolojinin Uyku Kalitesine Etkileri

Gelişen teknoloji ile uyku kalitesini artırmaya yönelik birçok araç kullanıma sunuluyor.

  1. Çalar saatler

Güneş ışınlarını taklit etmek üzerine geliştirilen çalar saat, standart bir alarm kurar gibi kuruluyor ancak bir ses ile ani bir uyku kesintisi yaşatmak yerine 10 dakika içinde yavaş yavaş artan ışık seviyesi sayesinde sanki pencerenizden güneş giriyor ve sizi yavaş yavaş uyandırıyormuş hissi ile güzel bir güne başlamanızı mümkün kılıyor.

  1. Yataklar

Teknolojinin, günün yorgunluğunu atmak ve kendimizi ertesi güne hazırlamak için uyuduğumuz zamanla ilgili çalışıyor olması bir tesadüf değil. Yatak alırken sadece üzerine oturarak test ettiğimiz yatakları vücudumuzun 8 farklı noktasına yerleştirdiği reseptörlerle hareketlerimizi algılayarak ve birtakım testlerden geçirerek bize en uygun yatağı bulmaya çalışan firmalar da var. Teknolojinin uykuya sağlayacağı katkı gerçekten çok ama çok hoşumuza gidecek gibi duruyor.

  1. Uyku Bandı

Uyku bandının çalışma prensibi biz uyurken olanları üzerindeki hafıza kartına kaydetmek üzerine kurulu. Sabah olduğunda bilgisayar programı üzerine aktardığımız bilgilerle birlikte bize derin uykumuzun saat aralıklarını, hafif uykumuzun hangi saatlere denk geldiğini ve uykumuzun kaç kere bölündüğünü gösteren şemalarla ertesi gece için bize yapmamız gereken birkaç ipucu veriyor.

  1. Teknoloji ile Beslenme Kalitesi Değişimi

Bildiğiniz üzere teknolojinin gelişmesi ve reklamların insan beyninin verdiği bilinçli ve bilinçsiz tepkileri, yaptığı araştırmalarla çözmesinin ardından beslenme düzenimiz hızlı, sağlıksız ve kısa süreli tokluk hissi veren ürünlerin tüketimi olarak değişti. Bu konuda teknolojinin beslenmeye olan olumlu etkilerine göz atacağız.

  1. Mucize Meyve

Bu meyvenin tat duyularımızı 1 saat gibi bir süre ile değiştirerek, bir brokoliyi bir çikolata gibi yememizi sağlaması, işimize yarayacak gibi duruyor. Bu meyvenin içinde bulunan hangi enzimlerin tat alma duyularımızı değiştirdiği üzerinde çalışmalar yapan bilim adamları, maddenin başka sebze ve meyvelere aktarılması ile çok sağlıklı ve çok lezzetli bir beslenme alışkanlığının çok uzakta olmadığını ifade ediyorlar ancak dünya geneline yayılmış fastfood zincirlerinin bu konuyu manipüle etmek için ellerinden geleni yapacaklarını tahmin etmek güç değil.

  1. Tatlı Çıktılar

Değişen dünyada zaman gerçekten çok önemli olmaya başladı ve artık fazladan harcanan her dakika belli bir zarar anlamına gelirken, yemeklerin yazıcılar tarafından yapıldığını hayal edin. Evet bu konuda geliştirilen bir model seçilen resimdeki yemeğin tadının yenilebilir bir kâğıt üzerine basılmasını sağlıyor ve tabi ki kartuşlar içinde mürekkep yerine aromalar ve tatlar bulunuyor. İnternet üzerinden yemek sipariş etmeye benzese de seçeneklerin sınırsız olması çok daha iştah açıcı görünüyor. Ayrıca üç boyutlu yazıcılar ile yapılacak yemekler de çok fazla rağbet görecek gibi duruyor. Yemek konusunda teknolojinin mutfaklardan daha geniş bir alana yayılması üç boyutlu yazıcılar ile mümkün görünüyor.

Sonuç olarak teknolojinin bir araç olduğunu unutmamamız gerekiyor. Her şey insanın hayat kalitesini geliştirmek ve işleri kolaylaştırmak adına yapılırken, yanlış kullanımların faydadan çok zarar getirdiğini görebiliyoruz. Herkese teknolojinin dünyayı ele geçirmek yerine insanlarla ortaklaşa yaşadığı ve hizmet ettiği bir gelecek diliyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.