Ultimate magazine theme for WordPress.

Tamanu Yağı Faydaları ve Kullanımı

0 360

Tamanu yağı Ati ağacında büyüyen tamanu cevizinden elde edilmektedir. Aslında tamanu yağı faydaları ve kullanımı açısından değerli yağlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Vücut üzerinde pek çok farklı bölgede rahatlıkla kullanılabilmektedir. Şifalı özelliğe sahip olan tamanu yağı yaralanmalar ve iltihaplanmalarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Tamanu Yağının İçeriği

Yağın elde edilmesi pek çok zahmetli işlemden sonra mümkün olmaktadır. Tamanu cevizinin içerisindeki meyvenin belirli bir süre kurutulmasından sonra yağ çıkarma işlemi gerçekleştirilmektedir. Tamanu yağı eski zamanlardan bu yana Güneydoğu Asya’da tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Yağın içerisinde tekli ve çoklu doymamış yağ asitleri bulunmaktadır. Ayrıca tamanu yağı palmitik asit, benzoik asit, antioksidanlar ve lipidler içermektedir. Genellikle tropikal bölgelerde yetişmektedir.

​​​​​​Yağ antibakteriyel, antinevraljik antimikrobiyal, analjezik ve antienflamatuar özelliğe sahip olmasından dolayı vücutta birçok yerde faydalı şekilde kullanılmaktadır.

Tamanu Yağının Faydaları

Tamanu yağından yaşlanmayı önleme, kırışıklıkları giderme, güneş koruması sağlarken aynı zamanda da cilt kanserine karşı önleyici etki yapma, ciltte meydana gelen akne, sivilce, sedef, egzama, yaralanma gibi sıkıntıları ortadan kaldırma, yaralanan bölgelerin düzelmesinde, çatlak ve selülit sorunlarının ortadan kaldırılmasında, mantar sıkıntılarının giderilmesinde, ağrıları dindirmede, saç problemlerini çözümlemede ve saç diplerini nemlendirme de faydalanılmaktadır. Tamanu yağı içerisindeki faydalı etken maddeler sayesinde kullanıldığı vücut bölgesinde kısa sürede iyileşme sağlamaktadır.

Tamanu Yağı Kullanımı

Tamanu yağını kullanmadan önce vücudun küçük bir bölgesinde deneme yapmak, oluşabilecek alerjik etkilere karşı koruma sağlamaktadır. Tropikal yağlardan olmasından dolayı bazı yan etkilere sahip olabilmektedir. Yan etkiler ender olarak ortaya çıksa da yine de yağı dikkatli kullanmak gerekmektedir. Yağı ağız yoluyla tüketmemek gerekmektedir. Ağız yoluyla kullanılması ile alakalı yeterli araştırma bulunmamasından dolayı temkinli davranmak gerekmektedir. Tamanu yağı ağız yoluyla kullanıldığında sindirim sisteminde sıkıntı yaratabilmektedir. Tamanu yağını vücutta kullanılacak bölgeye sürerek tatbik etmek gerekmektedir. Kullanımı sırasında farklı yağlar ile seyreltilerek uygulama yapılabilmektedir. Uygulanacağı vücutsal bölgeye uygun yağlar seçilerek tatbik edilmesi faydalı olmaktadır. Kullanıldığı bölgede tahriş ya da acı hissi yaşanıyorsa uygulamayı hemen bırakmak gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.