Ultimate magazine theme for WordPress.

Sütün Cilt İçin Faydaları – Ciltte Süt Kullanımı

0 192

Süt’ün faydaları saymakla bitmez fakat bizler bugün sütün cilt güzelliğine olan faydası hakkında konuşacağız. Tercihimiz ise pastörize edilmemiş doğal sütlerden yana. Süt alfa hidroksiasid ve B vitamini açısından oldukça zengindir. Magzenyum ve kalsiyum kaynağıdır aynı zamanda diğer güçlü antioksidanları da barındırır.  Bu sayede cilt hücrelerini derinlemesine besler ve cildin nemini gün boyu korunmasını sağlar. Yağlı ciltlerde ise sebum üretimini gözeneklerden emilmesini sağlayarak cilt gözeneklerini sıkıştırır. Sütün cilt için faydaları sadece bunlarla sınır değildir.

Cilt Bakımında Süt

Sütün İçeriğinde ki Cilt İçin Faydalı Bileşenler

Sütün içinde barındırdığı A vitamini sayesinde pul pul dökülen ve soyulan ciltleri iyileştirir. Yeni sağlıklı cilt hücreleri oluşumuna destek olur.

D vitamini yardımı ile cildin genç görülmesi ve ışıldamasını sağlar. Kolajen üretimine destek olur aynı zamanda kırışıklıkların oluşmasını yavaşlatır.

İçinde barındırdığı selenyum ile cildiniz yaşlanmasına karşı olan serbest radikallere karşı savaş açar. Cildi güneşten gelen zararlı ışınlardan korur ve cildin elastikiyetini korumasını sağlayarak daha genç bir görünüm elde etmenize olanak tanır.

B6 Vitamini yardımı ile yeni cilt hücrelerini oluşturur aynı zamanda içinde barındırdığı b6 vitamini cildi nemlendirir ve sağlıklı kalmasını sağlar.

Kalsiyum yardımıyla yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlar aynı zamanda daha parlak bir görünüm elde edersiniz.

Sütün içinde ki laktik asit ile kuru cildiniz nemlenir ve cilde gelen zararların bir kısmına engel olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.