Ultimate magazine theme for WordPress.

Sürekli Kusmanın Sebepleri Nelerdir?

0 382

Mide bulantısı ya da sürekli olarak kusma durumu genellikle bir rahatsızlığın habercisidir. Mide bulantısı, beraberinde kusma eylemini getirmekte ve mide içerisinde hiç bir şey kalmayıncaya kadar sürekli kusma durumu ortaya çıkmaktadır. Sürekli kusmanın sebepleri nelerdir? Sorusuna cevaben, bir çok etmeni sayabilmek mümkün olur. Midenin şiddetli bir biçimde boşaltılması durumu ağız yolu ile yapıldığı durumlarda kusma olarak nitelendirilir.

Mideyi Üşütme

Sürekli kusma durumuna neden olan etkenlerden bir tanesi mideyi üşütmedir. “Mide virüsü” olarak da bilinen bu durum; bulantı, kusma ve ishal gibi rahatsızlıklara neden olabilir. Bunun yanı sıra mide üşütmesinin belirtileri arasında; yüksek ateş, vücut ağrıları ve titreme şeklindedir. Mide üşütmesine genellikle virüssel bir enfeksiyon neden olmakla beraber, midenin fazla yorulmaması için hafif yiyeceklerle beslenmek gerekir. Mide üşütmesi tedavisinde ilaç ya da bitkisel etmenler tercih edilebilir. Belirtiler yaşandığı takdirde uzman bir doktora görünülmelidir.

Enfeksiyon

Sürekli kusma durumunu ortaya çıkaran nedenlerden bir tanesi de enfeksiyon kapmaktır. Sık görülen bir virüs türü ya da farklı bir enfeksiyon, mide yanmasına ve daha sonrasında da kusma durumuna neden olabilir. Mide bulantısı ve kusma eylemi ile ilişkilendirilen kramplar, karnın üst bölgesinde başlar. Bununla beraber, üşüme ya da ateş etkileri de görülebilir. Norovirüs ve rotovirüs seçenekleri de sık görülen viral enfeksiyonlar arasında yer alır. Helikobakter ailesi içerisinde yer alan bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlar da kusmaya neden olabilir.

Diyabet

Şeker hastalığı olan bireylerde midenin düzgün bir şekilde işlev görememesi ve boşaltım yapamaması kusmaya neden olabilir. Hastalığın yan etkilerinden bir tanesi olarak bilinen ve nöropatiye bağlı olarak gastroparezi nedeni ile kusmaya sebebiyet veren durumlarda tedavi uygulaması yapılır. Vücudun normal seviyesinde olması gereken insülin ve şeker dengesinin bozuk olması, şeker hastalarının kan şekerlerinin düşük ya da yüksek olmasına neden olur. Bu durumlarda da mide bulantısı ile beraber sürekli kusma eylemi görülebilir. Bu etmenlerin yanı sıra; gıda zehirlenmesi, ilaç kullanımı, gebelik, yeme bozuklukları, kafa travması ve stres de kusmaya neden olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.