Ultimate magazine theme for WordPress.

Sürdürülebilir, Yararlı ve Faydalı Spor Çeşidi

1 382

Teknolojinin gelişimi ile birlikte birçok meslek artık aktif bir şekilde yapılabilir hale gelmiştir. Kısaca açık ve etkili bir yapım şekli mevcuttur. Bunların gelişmiş bir durumu da uzaktan eğitim programlarının devreye sokulması ile başlamıştır. Bu eğitimlerden biri de hiç kuşkusuz kişisel spor koçluğu olarak adlandırılan personal trainer’lık tır. Bu mesleğin faydaları da vardır.

Bu yararlı mesleğin fayda ve Zaralarını kıyaslamak gerekirse

Yararları;

  1. Uzman Kişiler: Alanında uzman kişilerle çalışma fırsatı yakalamak sizin hizmet kalitenize olumlu etki yapacaktır. Çünkü alacağınız hizmetin gerçekten faydalı ve yararlı olması önemlidir.
  2. Ekonomik Olma Koşulu: Yüz yüze eğitim çok daha pahalı ve yol gidiş gelişi ile uğraşmak ayrı bir sıkıntı oluşturabiliyor. Bu modelde fiyatlar çok daha az miktara iniyor ve ekonomik olarak daha yararlı oluyor.
  3. Zaman ve Mekân Rahatlığı: Aslında hem ders alan hem de ders veren açısından oldukça yararlı ve rahatlatıcı bir hizmettir. Çünkü farklı yerlerde olsanız bile öreğin iş gezisi veya farklı bir aktivite zamanında bile bu işlemi yapabilirsiniz.
  4. Spor Bilgi Dağarcığının Zenginleşmesi: Hemen her konuda eğitim her şeyin öncü kaynağıdır deriz. Eğer biz kişisel gelişimimiz için kendimizi eğitiyorsak sağlıklı ve verimli bir spor ve vücut gelişimi için de eğitimli olmalıyız.

Zararları;

  1. Motivasyon Eksikliği Durumu: Yüz yüze eğitimde her hangi bir düşünceye dalıp veya kendinizi bırakacak noktaya gelirseniz eğitimci size anında müdahale edip toparlayabilir durumu ama burada ki duru biraz daha farklıdır. Burada bu sistemde sizi direk görüp durumu anlaması şansı azdır.
  2. Egzersiz doğru veya yanlışlığı: Genelde bu sistemde uzmanlık durumu şeklinde olsa da ilk eğitim alan daha tecrübeli durumdadır, hataları düzeltme şansı azdır.

Sonuç olarak, Kişiye özel programlar hazırlanmalıdır ve buna uyulmalıdır. Bundan başka kişiye programdan doğru yararlanabilme adına düzgün bir beslenme eğitimi uygulanıp öğretilmelidir. Egzersiz yapılırken iyi bir eğitimden geçirilerek bu program doğru bir şekilde yönetilmelidir. Hizmeti alacak kişi için doğru ve en gerekli olan sağlam bir sağlık testi yapılmalıdır.

1 yorum
  1. […] aralayan bireyler, kilo vererek bu hayatın kapılarını sonuna kadar açmaktalar. Peki, ne tür egzersizler ile […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.