Ultimate magazine theme for WordPress.

Sokak Modası; File Çoraplar ve Vazgeçilmez Parçaları

0 166

Mart ayı ile birlikte bahar mevsimi de kapımızı çalmış oldu. Bizler ise kapıyı file çoraplarımız üzerine giydiğimiz yırtık jean ve yine bu trend kombinimize eşlik eden converse ve sneakerslarımızla açtık. Tabi bu durumdan bahar mevsimi ne kadar hoşnuttur bilemeyiz.

Adeta üzerimize dövme gibi işlenen file çoraplarımız bu yıl farklı bir rüzgar estiriyor. Sokağa çıktığınızda her köşe başında görebileceğiniz bir kombin; Kimi zaman mini eteklerin altına giyilmiş bilekte biten kısa bir şekilde kimi zaman yırtık jeanlerimizin altında görünür şekilde kimi zaman da düşük bel pantolonlarımızın bel kısmının üzerinde hafif kendini gösterecek bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Her ne kadar teenager dediğimiz 20 li yaşların daha çok seveceği bir tarz gibi dursa da şu an için her yaş grubundaki kadının kalbini çalmış durumda. Öyle ki baktığımız her yer gözümüzde kareli gölgeler bırakıyor.

Elbette ki bir şey bu kadar iddialı olduğunda seveni ne kadar çok olursa sevmeyeni de bir o kadar fazla olur. Bu modayı benimseyemeyen ve saçma bulan bir kesim de mevcut. Hatta bir çok ünlü isim bu yönden sert eleştirilere çoktan maruz kaldı bile.

Biz ne söylersek söyleyelim yine sonuç aynı noktaya çıkıyor; Moda, ‘’insanın kendine yakışanı giymesidir’’ şeklinde lanse edilse de günümüzde sokak trendlerine baktığımızda; başkalarından gördüğümüz, beğendiğimiz , hoşumuza giden kalıpların içerisine kendimizi sokmaktan başkada bir şey yapamıyoruz. Hal böyle olunca da her köşe başında birbirine benzeyen tıpa tıp aynı tarzlarda, kıyafetlerde hatta karakterlerde bir gençlik bir rüzgar gibi yüzümüze çarpıyor.

Foto Galeri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.