Ultimate magazine theme for WordPress.

Sıklıkla Mastürbasyon Yapanların Yaşadığı Sağlıksal Sorunlar

0 247

Mastürbasyon kelime anlamı olarak özdoyum anlamına gelir. Mastürbasyonla kişi kendi kendini tatmin ederek cinsel ihtiyacını erteler. Bu psikolojik olarak rahatlama sağlaması ve kişiyi anlık olarak mutlu kılması bakımından tavsiye edilen bir işlemdir. Fakat kesinlikle abartmamak ve ölçüsünde bırakmamız gerekmektedir.

Erken Boşalmanın %99 Nedeni

Kadınlar erkeklerdeki iktidarsızlık sorunlarından en çok dikkat çekenini kuşku yok ki erken boşalmla problemleri olarak lanse eder. Bu bilimsel olarak da kanıtlandı. Gerçekten de kadınlarla ilişki kuran erkeklerin yarısına yakını erken boşalıyor ve bu da ideal seks süresini aşağıya çekmesi nedeniyle cinsel tatminsizlik yaratıyor. Cinsel sorunlar ise beraberinde birtakım sorunları karşımıza çıkarıyor.

Erkekliği Öldürüyor

Sıkça yapılan mastürbasyon, erkeklik sürecinin olması gerekenden daha kısa sürede antropoz (erkeklik döneminin sona ermesi) dönemine girmeyi beraberinde getirir. Herkes için ortalama bir yaş değeri bulunmamakla beraber erkeklerin 60 yaşına kadar cinsel açıdan kadınlardan etkilendikleri ve testosteron hormonunun salgılandığı görülmektedir. Fakat sık mastürbasyon yapmak doğru mu konusuna ilişkin olarak bu durum erkekliği öldürmektedir.

Sertleşme Sorunları Yaratıyor

Erkeklerde meydana gelen sertleşme sorunlarının nedeni alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zararlı madde kullanımı olmakla birlikte haftada kaç kez mastürbasyon yapılmalı konusuna yönelik olarak ereksiyon (sertleşme) sorunlarıyla da karşılaşılması düşünülmesi gereken bir diğer konuyu teşkil etmektedir. Bu da her anlamda önem teşkil eden bir diğer konu olarak karşımızdaki yerini korur.

Cinsel Tatminsizliğin Baş Aktörü

Erkeklerde iktidarsızlık problemlerinin baş aktörü kuşkusuz ki sıklıkla yapılan mastürbasyon. Bu nedenle cinsel tatminsizlik sorunlarıyla karşı karşıya kalınarak kişinin her yönden birtakım sorunlarla karşı karşıya kalması da dikkat çeken hususlar arasında gelmeye devam etmektedir. Tüm bunlar da gerçekten de mastürbasyon erken boşalma gibi cinsel tatminsizlik ve tamamen aseksüel bir kişilik haline dönüşme gibi birtakım sorunları meydana getirmektedir. İşte her yönden sizler de bu tip sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız mastürbasyonun yararları kadar zararlarını da dikkate alarak seviyeli bir şekilde düzenli seks hayatı yaşayana kadar özdoyum gerçekleştirmeniz her yönüyle gerekmektedir.

finger touch lip

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.