Ultimate magazine theme for WordPress.

Seks Hakkında Konuşmaktan Kaçınmayın

0 400

Seks konusu açılınca özellikle ülkemizde kadınlar kadar erkeklerin de “büyük bir çoğunluğu” hala utangaç hale geliyor, kızarıyor bozarıyor. Oysa yemek yemek ve su içmek kadar doğal bir ihtiyaç olan seksten de bahsetmek kesinlikle utanılaca sıkılacak konulardan biri olmamalı hatta mutluluğun nasıl daha iyi sağlanacağına yönelik olarak özellikle gençlerin bu konuda birbirine tavsiye vermesi bile aslında gerekiyor.

Ön Yargılardan Kurtulun

Kadınlar hala ilk geceyi acılı sızılı gece erkeklerde hala erken boşalma, sertleşme sorunu ve eşini mutlu edememe olarak algılamış durumda. Bu gelenek böyle gelmiş böyle “gitmez”. 21. yüzyıldayız artık bir şeyleri değiştirmeli ön yargılardan kurtulmamız gerekli. Seks konusunda bildiklerinizi unutun ve tamamen sıfırdan bilgilenin.

Ağlamayan Bebeğe Süt Vermezler

Öyle ya, yatakta eşinizden ne istediğinizi açıkça sorun ki ona göre muamele görün. Bunun için çekinmenize hiç de gerek yok. Eşiniz de olsa sizin çok özel fantazilerinizi, arzularınızı, cinsel zevklerinizi kesinlikle tahmin edemez. Bu yüzden seks konuşmaktan çekinmeyin ve ne istediğinizi açıkça anlatın ama kesinlikle zorlamayın.

Partnerinizle Sadece Seks Yapmayın

Seks dediğimiz şey 15 veya 20 dakikalık bir süredir ön sevişmeyle beraber… Oysa bu anı ölümsüzleştirecek daha uzun dakikalara dönüştürecek olan sizlersiniz. Bunun için partnerinizle kesinlikle sadece seks yapmayın bunun dışında onunla muhabbet edin konu konuyu açsın. Böylelikle cinsel yaşamınızda hem daha renkli hem de daha heyecanlı olacağınızı kesinlikle kendi gözlerinizle görmüş olacaksınız. Bu konu da kesinlikle önemli bir noktayı teşkil etmesi yönüyle her anlamda dikkat çekmektedir.

Kadınlardan Utanmayın

Cinsel birlikteliğe hazırlayıcı her zaman erkektir. Bu doğanın kendisinde vardır. Üstelik bu durum sadece insanlara mahsus bir süreç değil. Hayvanlar aleminde de cinsel birleşmeye hazırlayan hep erkekler olmaktadır. Erkekler dişileri etkilemek için kur yapar dikkatini çekmeye çalışır vs. Bu yüzden kadınlardan utanıyorum demeye artık bir son verin.

Seks Konuşmaktan Utanıyorum

Cinsel konulardan bahsetmekten zorlananlar genellikle asosyal yaşantısı olan kişilerdir. Bu hem kadın hem erkek olabilmektedir. Bunu mutlaka aşın seks konuşmaktan utanıyorum demeyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.