Ultimate magazine theme for WordPress.

Sağlıklı Güzelliğin Altın Kuralları

0 453

Her kadın doğası gereği özgüvenli olmak, genç ve güzel görünmek ister. Geçmişten bu yana giyim ve kozmetik her kadın için vazgeçilmez olmuştur. Kozmetik ürünlerin kullanım kolaylığı ve amacı, rengarenk kıyafetlerin ve ayakkabıların göz alıcılığı her ne kadar cazip gelse de, her ikisinin de gerek ekonomik gerekse sağlık açısından tehlike taşıdığı göz ardı edilir. Her daim genç ve güzel gözükmek için izlemeniz gereken yol çok basit. Sadece uyacağınız bir takım altın kurallar sayesinde zahmet ve masraf etmeden sağlığınıza sağlık, güzelliğinize güzellik katacaksınız!

1. Uyku

Yetişkin bir insanın ortalama 7-8 saat uyku ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacın karşılandığı takdirde zinde kalarak, kendinizi ve cildinizi zinde tutacaksınız. Pamuklu nevresim kullanmanızın kesintisiz uykuya katkısı olacağını da unutmayın!

2. Su Tüketimi

Yaşamamızın olmazsa olmaz parçası günlük sıvı alımıdır. Genel sağlığınız için günde en fazla 2 litre su tüketmeye özen gösterin. Özellikle oda sıcaklığında tükettiğiniz su sayesinde hem vücutta depolanan gereksiz yağlar yakılacak, hem de cildinizdeki esnekliği ve parlaklığı kaybetmeyeceksiniz.

3. Peeling

Stres atmak, ölü derileri vücuttan atmak için en çok başvurulan yollardan biri vücuda yapılan peeling yöntemleridir. Haftada en fazla bir kez peeling yöntemi ile vücudunuza ve cildinize kan dolaşımı sağlayabilirsiniz. Banyoda vücudunuzu keseleyin, ardından hazırladığınız öğütülmüş kahve maskesi ile 10-15 dk boyunca tüm bedeninize masaj yaparak bebek gibi pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca birçok ünlü tarafından da tavsiye edilen bu maskeyi uyguladıktan sonra cildinizi Hindistan cevizi yağı ile nemlendirin. Maden suyu, gülsuyu gibi doğal ürünler de nemlendirici etkisi yaratacak alternatiflerdir. Bu mucizevi ürünler ve parmak dokunuşlarınız sonucunda cildinizdeki değişimlere siz de inanamayacaksınız!

4. Saç Bakımı

Cilt kadar saçlar da bakım ister. Özellikle orta boy ve uzun saçlara sahip olan kadınların saç bakımı en az ayda 2 kez rutin olarak yapılmalıdır. Kötü hava şartları, kirli hava, sıkça saça yapılan yanlış müdahaleler, stres gibi etkenler saçlarınızın bakımsız gözükmesine sebep olabilir. Saçlarınızı onarmak için her üç ayda bir uçlarını kestirin. Saçlarınızın esnekliğini kaybetmemesi için haftada bir yumurta sarısı ve zeytinyağı karışımını tüm saçlarınıza uygulayın ve 2 saat bekleyin, ardından yıkayın. Özellikle kuru ve kırılgan saçlar için banyodan sonra hindistan cevizi yağı ile saçlarınızı nemlendirebilirsiniz. Mecbur kalmadıkça şekillendiricilerden, özellikle sprey ve köpük gibi saç kırılmalarına sebep olan tüm ürünlerden uzak durun ve saçlarınızı doğal bakım yağları ile şekillendirin. Zamanla saçlarınızın ne kadar canlı ve güzel olduklarını göreceksiniz.

5. Pamuklu Giysiler

Sentetik içeren kumaşlar bakımı açısından daha zahmetsiz ve daha uzun ömürlüdürler, aynı zamanda maliyeti uygun kumaş türleri olduklarından çokça karşımıza çıkar. Ancak cildin nefes almalarını önledikleri için vücutta kötü kokuların oluşmasına, uzun vadeli kullanımlarda da sağlık sorunlarına yol açabilirler. Günümüz piyasasında ne yazık ki saf pamuk içeren ürünler çok nadir olarak karşımıza çıkar. Dolayısıyla özel günler dışında gündelik hayatta en azından yün, ipek, kaşmir, ya da pamuk oranı fazla olan kıyafetleri tercih edin.

6. Güleryüzlü Olmak

Gülmek her kadına yakışır. Güzelliğin ve zarafetin olmazsa olmazı kararlılık ve güleryüzlü olmaktır. Bu duruşunuz ile etrafınıza pozitif enerji yayacaksınız ve siz de bu pozitif enerjiden faydalanarak kendinizi daha da mutlu hissedeceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.