Ultimate magazine theme for WordPress.

Saç Tiplerine Göre Aksesuar Önerileri

0 221

Kadınlar olarak bizler, kıyafetlerimize takılarımızı da katarak çok güzel kombinler elde edebilmekteyiz. Kıyafete uygun takılara yönelmek, vücut tipinizi doğru tanımak, saç kesiminize göre aksesuar seçmek en doğru aksesuarları seçmek için izlenebilecek yollardan bazılarıdır. Bir kadının yüzüne ve hatlarına uygun aksesuar arayışına girmesi, hatta ve hatta saç rengine göre seçim yapabilmesi, taktığı aksesuarların kendine ne kadar yakıştığının kanıtıdır. Saç modeline göre kolye seçimi yaparken saçınızın uzunluğu da büyük bir kriterdir.

Gümüş Aksesuar Sevenler Buraya

Gümüş küpe, gümüş kolye, gümüş yüzük, gümüş bileklik, gümüş halhal gibi binlerce aksesuar biz kadınlara hitap etmektedir. Eğer teniniz soluksa, teninizde mavi ve pembe pigmentler çoğunluktaysa size gümüş aksesuarlar çok daha fazla yakışacaktır.

Altın Aksesuarlar

Ten renginiz daha sıcaksa, örneğin; buğday tenliyseniz, altın aksesuarlar kullanarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Fakat nötr bir ten rengindeyseniz, hem gümüş hem de altın takıları kullanabilirsiz.

Saç Kesimine Göre Takı Seçimi

Kendinize yakışacak aksesuarları bulmanız öncelikle kendinizi ne kadar tanıdığınızla alakalıdır. Çünkü, herkesin saç rengi, saç tipi, yüz hattı ve hatta yüzündeki ifade bile farklıdır. Aksesuar seçerken birçok değişkeni göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ama aksesuar seçimi için önceliğiniz, saç modeliniz olmalıdır.

Kısa Saçı Tercih Eden Kadınların Aksesuar Seçimi

Kısa saç modelini kullanan kadınlardansanız, gösterişli kolyeler, küpeler tam size göre olacaktır. Fakat boynunuz uzun ve ince değilse, biraz balık etliyseniz, gösterişli aksesuarlar size uygun olmayabilir.

Uzun Saçı Tercih Eden Kadınların Aksesuar Seçimi

Uzun saçlı kadınlar, aksesuar tercihlerini vücut ölçülerine göre belirlemekte fayda var. Uzun saçlı kolyeler ve küpeler sizin gözdeniz olmanız için idealdir. Gideceğiniz yere göre saçınız topuz olacaksa, küpelerinizi olabildiğince uzun seçmelisiniz. Bu sizi çok daha zarif gösterecektir. Hem topuz hem de dekolteli bir kıyafet tercih edilecekse, dekolteye doğru uzanan bir kolye tam sizlik olabilir.

Aksesuar Trendleri

Bu yıl aksesuarlar trendi yine harikalar saçıyor. Bu yıl, aksesuar trendlerinde öne çıkan, küpelerin çift takılmasına son veriliyor. Tek bir tane takacağınız büyük bir küpeyle günlük hayatınızda dahi güzel farklar yaratmış olacaksınız. Aynı şekilde, kolyelerde de uzun kolyeler ön plana çıkmış durumda.

Foto Galeri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.