Ultimate magazine theme for WordPress.

Sabah Seksi ve Yararları

0 387

Seks yapmak için en uygun zaman sabah. Bu bilimsel olarak da kanıtlandı. Çünkü sabah vakitlerinde erkeklerin testosteron seviyesi kadınların da östrojen değeri en yüksek seviyeye çıkıyor. Bu da sabahları yapılacak seksin diğer zaman dilimlerinde yapılacak olan seksten daha tatlı, daha haz veren olması anlamına gelmektedir.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor

Kadınlarda ve erkeklerde bağışıklık sisteminin güçlü kalabilmesi için lgA antikor seviyesinin daima yüksek olması gerekmektedir. Kuşkusuz ki bunu sağlayacak şeylerin başında sabah seksi gelmektedir. Bu bilimsel olarak kanıtlanmış bir sonuç olarak sabah seksinin yararları arasında gelen konulardan birisi olarak kesinlikle söylenmelidir.

Sabah Sporu Anlamına Geliyor

Sabahları yapılacak seksle özellikle kilolarından şikayetçi olanlar aşırı kalori tükettiklerinden ötürü sabah sporunu yapmış olmaktadır. Bu da her açıdan son derece önemli konulardan birisi olarak kesinlikle kabul edilmektedir.

Sorumluluklarınızı Arttırır

Sabah aynı zamanda işe yetişme vaktidir. Bu nedenle siz farkında olmasanız da adrenalin sürekli salgılanır ve sizi hem işe geç bırakmayacak hem de sabah seksinden mahrum etmeyecek dakiklik elde edilmiş olur. Bu da sorumluluklarınızı, reflekslerinizi arttırmak açısından sabah seksinin önemi arasında gelen bir diğer konudur.

Eşleri Birbirine Yakınlaştırır

Vücut ısımız sabahları daha yüksek olmaktadır. Bu nedenle eşinizle birlikte sabah yaşayacağınız birliktelikten uzun vadede birbirinize yakınlık duymak ve sırılsıklam tutkuyla bağlanmak yönüyle de yararlanırsınız. Bu özellikleri yönünden değerlendirildiği zaman sabah seksinin tüm bu önde gelen özellikleriyle karşımızdaki yerini korumaya devam ettiğini kesinlikle söylememiz gerekmektedir.

Antidepresan İlaç Özelliği Taşıyor

Depresyon, sinir, stres, kaygı… Tüm bunları size unutturacak tek şey sabah yapılacak seks. Adeta antidepresan ilaç özelliği taşıyan sabah seksinin faydaları arasında kuşkusuz bu da yer alıyor. İşte bu yönüyle de mutlaka sabahları düzenli aralıklarla seks yapmanız uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Güven ve Sadakati Arttırıyor

Sabah yapılacak seks çiftlerin birbirine olan güvenini ve sadakatini kat be kat arttırmasına da neden oluyor. İşte bu yönüyle de her açıdan sabah seksinin mutlaka ihmal edilmemesi gereken temel ihtiyaçlarımız arasında gelmekte olduğunu kesinlikle belirtmemiz gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.