Ultimate magazine theme for WordPress.

Reflü Nedir?

0 785

İŞTE HEPİMİZİN YAŞAYABİLECEĞİ O RAHATSIZLIK: REFLÜ

Midenin girişinde halka şeklinde bir kas olan sfinkter bulunur. Bu kas normalde yemek mideye ulaştığında kapanır. Kapanmaması halinde midede üretilen asitler yemek borusuna doğru yükselebilir. Bu durum yanma hissi ve göğüs ağrısına sebep olabilir. Bu belirtiler haftada iki defadan fazla görüldüğünde bir doktor randevusu almak gereklidir.

Reflü Oluşumunun Sebepleri Nelerdir?

Asit reflü oluşumundaki yaygın sebeplerden birisi de hiatal herni denilen bir fizyolojik bozukluktur. Bu bozukluk midenin yemek borusu ve diyaframa doğru kaymasıyla oluşur. Asit reflü aynı zamanda aşırı yemek, çeşitli ilaçların kullanımı, asitli içecek tüketiminden sonra ve hamilelik sırasında görülebilir.

Hangi Durumlar Asit Reflüden Kaynaklanabilir?

Asit reflünün en yaygın belirtisi göğüs ve karın bölgesinde yanma hissiyle birlikte oluşan acıdır. Bunun yanı sıra ağızda acı bir tat, kusma ve mide bulantısı da asit reflü belirtisi olabilir. Sebebi bilinmeyen kilo kaybının da tıp çevrelerince asit reflüyle ilişkilendirilmiştir.

Asit Reflü Nasıl Teşhiş Edilir?

Asit reflü belirtileri sıklıkla görülüyorsa, doktorunuz bazı testlerin yapılmasını talep edebilir. Bu testlerden bazılarını esophagram, pH izleme, endoskopi ve biyopsi olarak sayabiliriz. Bu yöntemlerin sonucunda midedeki yaralar ve yapısal bozukluklar tespit edilir. Böylece rahatsızlığın teşhisi konur.

Asit Reflü Nasıl Tedavi Edilir?

Asit reflü yaşam tarzı değişimleriyle tedavi edilebilen bir hastalıktır. Tedavideki en etkili kısım çeşitli yiyeceklerden ve aşırı beslenmeden uzak durmaktır. Ayrıca asit reflü semptomlarını azaltmak için ‘proton pompası inhibitörü’ denilen ve midedeki yanma hissini azaltan ilaçlar da mevcuttur. Bütün bunların yanı sıra dar kıyafetlerden uzak durmak, sigara ve alkol tüketimini azaltmak ve yatmadan birkaç saat önce yemek yemekten kaçınmak da rahatsızlığın azalmasını sağlar.

Bu Hastalığın Ameliyatla Tedavisi Mümkün Müdür?

Doktor kontrolünden sonra bile belirtilerin azalmaması halinde doktorlar ameliyat yöntemine başvurur. Sıklıkla kullanılan iki yöntemden biri olan LINX yöntemi ile hastanın reflüye sebep olan mide kapağına metal bir halka takılır. Bu halka aside dayanıklılığı sebebiyle titanyumdan yapılır. Ve bu halka sayesinde mideden asit çıkışı engellenmiş olur. Fakat bu tip bir implant tedavisi için hastanın cihazda kullanılan metallere alerjisinin olmaması gerekir. Ayrıca bu tedaviden sonra MR testine girmek tehlikelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.