Ultimate magazine theme for WordPress.

Reflü Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir

0 328

Beş Kişiden Biri Reflü Hastası

Mide asidinin mideden yemek borusuna geri kaçışı reflü olarak adlandırılmaktadır. Ülserle çok karıştırılmakla beraber toplumun yüzde yirmisinde bu hastalığa rastlanır. Peki reflü nedir?  Reflü genellikle yemeklerden sonra ortaya çıkar, özellikle yağlı baharatlı gıdalar tüketildiğinde mideden yemek borusuna doğru yayılan yanma reflünün en belirgin özelliğidir. Mide asidinin ağza gelmesi yutmada problemler yaşama diğer belirtiler arasındadır.

Beslenme Alışkanlıkları Değiştirilmeli

Reflü başlangıç aşamasında ise günlük rutinlere çeşitli düzenlemeler getirilir ve ilaç tedavisi uygulanabilir. İlaçlar yaşam tarzında meydana gelen değişmeler ve en son çare olarak cerrahi müdahale uygulanarak reflü tedavisi mümkündür. Obezitenin mideye yaptığı baskı reflüyü şiddetlendirmektedir bu yüzden reflü şikâyeti olanların diyet uygulaması gerekmektedir. Yağlı yemekler, domates salçası, kızartmalar, çikolata, alkol reflü tedavisi gören hastaların bırakması gereken yiyeceklerdir. Aynı zamandan sigarada kullanılmamalıdır.

Domatesten Uzak Durulmalı

Reflü özellikle yemeklerden sonra kendi gösterdiği için lezzetli yemekler kâbusa dönüşebilir reflüye ne iyi gelir diye araştırmaya başlandığında karşınıza çıkan ilk yiyecek ise muzdur. Mide asidini dengeleyen muz, asidin yükselmesini engelleyerek sindirimi kolaylaştırır. Hemen hemen domates haricindeki tüm sebzeler mide asidini dengeleyerek reflünün ortaya çıkmasını engeller. Sebzeler kullanılarak yapılan yemeklerdeki yağ oranına dikkat etmek önemlidir.

Bitki Çaylarıyla Mideyi Rahatlatın

Kırmızı etler reflüyü tetiklerken beyaz etin reflüye iyi geldiği bilinmektedir. Beyaz eti pişirirken de yağ oranına dikkat edilmelidir ve kızartmalardan uzak durulmalıdır. Reflüye ne iyi gelir sorusuna verilecek bir diğer cevap ise bitki çaylarıdır, hemen hemen her türlü bitki çayı reflü şikâyetlerini azaltırken sindirimi sağlayan papatya çayı daha etkili sonuç vermektedir.

Doktorla Tedavi Yolu İzlenmelidir

Her hastalığın tedavisinde ilk sırayı alan bol su içmek reflü tedavisinde de birinciliği kimseye kaptırmıyor. Reflü tedavisi sırasında en sık başvurulan araçlardan biri olan reflü yastığı kademeli şekilde yükseltilebilme özelliği sayesinde mide asidinin yemek borusuna kaçmasını engelleyerek yaşam kalitesini arttırıyor. Reflünün ilk evrelerinde ve aksatılmadan kullanılan reflü ilaçlarıda hastalıktan kurtulmada oldukça etkili. Elbette ilaç kullanımı doktorun önerisi doğrultusunda olmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.