Ultimate magazine theme for WordPress.

Pirinç Suyu ile Saç ve Cilt Bakımı

0 163

İlk defa duyulduğunda kulağa garip geldiğiniz biliyoruz fakat konu hakkında biraz bilgiye vakıf olanlar harika bir yöntem olduğunu biliyorlar. Çin’in Huangluo köyünde kadınların saç ortalamaları 1 metre 80 santimetreye kadar ulaşıyor. Bu özelliğiyle Guinness rekorlar kitabına giren köyde 80’li yaşlarına gelmiş olan kadınların saçları bile böylesine sağlıklı ve diri kalmasının formülü pirinç suyu. Bu kadınlar yaptıkları açıklamalarda saçlarını mayalanmış pirinç suyu ile yaptıklarını söylediler. Ardından tüm dünyaya kısa bir sürede yayıldı.

Pirinç Suyu Cilde ve Saça Neden İyi Gelir?

Pirincin içinde bulunan B1, C ve E vitaminleri ve içinde barındırdığı birçok mineral ile birlikte gözeneklerin büzüşüp daralmasını sağlar. Cilde parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. İçinde barındırdığı antioksidanlar yardımıyla hem cilde hem de saça iyi gelir. Pirinç suyu ciltte kan dolaşımını hızlandırır, yaşlılık lekelerinin oluşumuna ve hali hazırdaki lekeleri gidermede yardımcı olur. Pirinç suyu saçın esnekliğini azaltarak kırılmalara karşı koruma sağlar. İnositol yarımıyla saç korur ve hasarlı yüzeyleri onarır. Saçı duruladığınızda bile İnositol değdiği bölgede kalmayı sürdürür bu sayede daha canlı daha parlak bir görüntü elde edebilirsiniz.

Pirinç suyunun en güzel yanı ise cilt, saç bakımı ürünlerine harcadığınız paralar gibi bir maliyete sebep olmaması yemek yaparken pirinci bekletiyorsunuz. İşte ondan kalan su ile bu kadar fayda sağlayabiliyorsunuz.

Pirinç Suyu Kıllanma Yapar Mı? 

Pirinç suyu kıllanma yapar mı ve ya vücutta kıllanmaya yol açıyor mu  şeklinde bir çok soru alıyoruz. Pirinç suyunun kıllanmaya  yol açtığına dair herhangi bir olumsuz yorum almadık. Siz de pirinç suyu kullanıyorsanız ve kıllanma sorunu var ise yorumlardan bildirmenizi rica ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.