Ultimate magazine theme for WordPress.

Oturma Odalarında Perde Dekorasyonu

0 333

Oturma Odalarının Perdelerinin Dekorasyona Uydurulması

Hayatımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz yer hiç şüphesiz ki evlerimiz. Ev içerisinde ise en göze çarpan ve en dikkat edilen yer oturma odasıdır. Çünkü oturma odasında hem misafirler ağırlanmaktadır hem de daha çok vakit geçirilmektedir. Bu nedenle ev dekorasyonun da en çok özeni oturma odalarına göstermeliyiz. Oturma odasının dekorasyonun da oda da ki eşyaların uyumu oldukça önemlidir. İyi bir oturma odasının en iyi tamamlayıcısı dekorasyon ile uyumlu perde seçimi yapılmasıdır. Oturma odasının dekorasyonu ne kadar şık ve güzel olursa olsun perdeler odaya uyumsuz olursa ortaya kötü bir görüntü çıkmaktadır. Bu nedenle oturma odasına perde almadan önce odanın dekorasyonunu göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Oturma Odası Perde Seçimi Nasıl Olmalı?

Perdeler bulundukları mekanın güzelliğini ortaya çıkaran en önemli eşyalardan biridir. Bundan dolayı oturma odalarının perdelerinin dekorasyona uydurulması gerekmektedir. Dekorasyona uyumlu bir perde de ilk önem verilmesi gerekilen perdenin rengidir. Perde rengi seçilirken duvarların ve otur odası takımının rengi göz önünde bulundurulmalıdır. Perdeler kesinlikle duvar ve koltuklarla uyumlu renklerde olmalıdır. Ayrıca oturma odasının içerisinde ki eşyaların durumu da perde seçiminde etkili bir rol oynamaktadır.

Sade eşyalardan oluşan oturma odalarında daha klasik modelli perdeler tercih edilmelidir. Ayrıca desenli perdelerden hoşlananlar da oturma odasında sade eşyalar kullanmalıdır. Fakat çok eşyalı oturma odalarında kesinlikle düz renkli ve desensiz perde modelleri tercih edilmelidir. Ayrıca koltukların modeli de perde seçimini etkileyici faktörler arasında yer almaktadır. Klasik mobilyaların kullanıldığı oturma odalarında daha klasik ve eski model perdeler tercih edilmelidir. Klasik olmayan daha sportif mobilyalar ve koltukların olduğu bir oda da ise modern perde modelleri seçilmesi gerekmektedir.

Perde İle Dekorasyon Neden Uyumlu Olmalı

Perdeler ile oturma odalarının dekorasyon uyumu olmazsa ortaya hoş bir görüntü çıkmaz. Üstelik perdeler de dekorasyonun önemli bir parçasıdır. Bu nedenle kesinlikle perdelerin dekorasyona uydurulması gerekir. Oturma odasında ki perdeler ve dekorasyonun uyum içerisinde olması mekanı olduğundan daha güzel ve ferah göstermektedir. Üstelik oda içerisinde çok pahalı eşyalar olmasa bile uyumlu perdeler sayesinde lüks bir görüntü sağlanabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.