Ultimate magazine theme for WordPress.

Orgazm Olamayan Kadınlar için Öneriler

0 326

Cinsel ilişkinin hem bedensel hem de ruhsal tatmin olmuş bir şekilde gerçekleşmesi için öncelikle partner seçiminin büyük önemi var. her ilişki boşalma ile sonuçlanabilir ancak orgazm yaşanması için işin içine duygularında girmesi oldukça önemlidir. Çünkü orgazm sadece bedensel değil ruhsal bir tatmin duygusu anlamına gelmektedir.

Kendi bedenini keşfetmek gerekiyor

Kadınların orgazm olamamaları ise erkeklere nazaran daha sık rastlanan bir durum. Çünkü kadın yetiştirildiği toplumun cinsiyetçi yaklaşımları yüzünden sekse karşı çekimserdir. Kendi bedeninin tanıma konusunda bilgili olmadığı zaman da sekse eşlik eden değil erkek için sekse katlanan bir konuma çekilir. Bu yüzden kadının orgazm olması için öncelikle hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyleri bilmesi ve partnerine bunları açık bir şekilde dile getirmesi gerekmektedir.

Zevk noktalarına hassas dokunuşlar 

Kadınların zevk noktaları daha kolay orgazm olmasını kolaylaştırır. Ayrıca ön sevişme de kadın için erkeklere nazaran çok daha önemlidir. Ön sevişme esnasında duygusal tatmini yaşayacak kadın seks sırasında kendini daha fazla açacak ve partnerine güvendiği sürece cinsel ilişki sırasında kendine güveni de artacaktır.

Seks bilgi ve tecrübe ile güzelleşir

Dokunulmak her iki taraf içinde oldukça önemlidir. Ancak doğru ve etkili dokunuş için seks konusunda biraz araştırma yapmak ve partner ile iletişim içinde olmak gerekiyor. Örneğin kadınlar göğüslerine dokunulmasından ve öpülmesinden hoşlanırlar. Ancak oldukça hassas olan bu bölge sert dokunuşlar yüzünden kişiyi seksten uzaklaştırabilir.

Kadınların gizemli noktalarını bulmak önemli 

Vajinanın girişinde yer alan klitoris kadınların en hassas olduğu noktalardandır. Ön sevişme ve cinsel ilişki sırasında küçük dokunuşlar ile kadının orgazm olmasını kolaylaştıracaktır. Ayrıca vajina girişinin yaklaşık 4 santim içinde yer alan G noktası da şiddetli bir orgazm yaşanması için oldukça önemlidir.

İdeal cinsel ilişki iki kişiliktir

Orgazm olamayan kadınlar için cinsel ilişki esnasında aktif rol almaları da öneriliyor. Tek bir pozisyonda ve kontrolü karşıya bırakmış olan kadının orgazm olması da zorlaşıyor. Rutine binen her ilişkide olduğu gibi cinsel ilişkide de yeni deneyimlere izin vermek gerekiyor. Her iki taraf içinde heyecan verici ve daha yüksek hazlar alınmasını sağlayan seks oyuncakları ile cinsel hayatınızı renklendirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.