Ultimate magazine theme for WordPress.

Oje Lekesi Nasıl Çıkartılır

0 340

Oje Lekesi Nasıl Çıkartılır, Oje Bayanların günlük yaşantılarında kullandığı tırnakları için yapılan süs ve bakım olarak bilinmektedir. Oje tırnakların görüntüsünü değiştirmesinin yanı sıra tırnak cilası olması sebebi ile tırnakları da güçlendirebilmektedir. Oje kullanımında bayanların oje lekelerini önlemek için bazı tedbirler yaptığı bilinmektedir.

Oje lekelerini önlemek için bayanların çoğunlukla kullanmış olduğu tedbirler ; dikkatlerinin yanı sıra düz bir zeminde oje yapılan bölge için örtüler yada önlükler kullanarak bu işlemi yapmaya çalışmaktadırlar. Oje kozmetik bir ürün olması sebebiyle oje lekelerinin çıkartılmasında bayanlar çoğunlukla kozmetik ürün olarak Aseton kullanımı ile bu sorunu çözmektedirler. Ayrı olarak oje lekesinin çıkarılmasında özellikle giysilerde alkol ve eter kullanımı yapılabilmektedir. Ancak bu yöntem biraz zor ve zahmetli bir iş olduğundan pek tavsiye edilmez. Bu gibi durumlarda Oje lekesi olan bölgeye aseton sürülür ve kuru bir bezle hemen silinir. Tabi bu işlem oje sürüldüğü anda bekletmeden yapılacak bir işlem olması gerekmektedir. Oje lekesi kuruduysa bunun çözülmesi için ıslak bir bezle temizleme işlemi yapılması daha uygun olacaktır.

Oje lekesinin çıkarılmasında kullanılacak en iyi yöntemin aseton olması bilinmesi dışında oje lekesi olan bölgeye uygulanacak diğer yöntemin sağlık yönünden tehlikeli olması nedeni ile bu gibi durumlarda profesyonel bir yardım alınması kuru temizleme yöntemiyle oje lekesinin giderilmesi daha mantıklı ve sağlıklı bir çözüm olarak görülmesi en etkili yöntem olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.