Ultimate magazine theme for WordPress.

Modayı Taşımaya Hazır Mısınız?

0 423

Her kadının gardırobu özeldir. İçinde kendini bulabileceği ve bunu dışarıya yansıtabileceği bir dünyadır. Bu yansımaları da etkileyen hiç şüphesiz bitmek bilmeyen moda tutkusudur. Yeni moda pantolonlar, kumaş etekler, kombinasyonlar, ışıltılar kadınların gözünü kamaştırdı, cezbetti ama erkekler de bundan payını aldı.

Özellikle geçtiğimiz yıllarda moda olan kısa paçalı sigaret pantolonlar adeta moda dünyasında bir patlama etkisi yarattı. Bir yandan da çoğu mizah konusu olarak gündemde kaldı. Bana göreyse moda taşımaktır… Taşıyabilmektir. Her modanın her insanda da iyi duracağını düşünmüyorum. Bense kendine yakışanı moda yapanlardanım. Düşüncem modayı bilmeyenlerin uydurduğu bir yalan değil kesinlikle. Zaten moda da geriye dönüş değil midir? Belki de insanların geçmişe olan özlemini hatırlatmak için bulunan bir şeydi moda. Belki de babannemin dediği gibi hep para tuzağı… Elbette şakaydı. Günümüzde çoğu insanın yaşam tarzına yön verdiğine de inandığım bir konudur. Kendi duvarını aşmanın, başkaldırının bir yolu neden olmasın? Bu nedenle etrafımda absürt bir insan veya bir tarz görünce de garipseyemiyorum. Aksine onu kendime göre içselleştiriyorum. Mesela stiletto ve kalın soket çorabı yakıştırıp içselleştirmekten bahsediyorum. Görünce çok beğenmek ama kendine yakıştıramamak gerçek modadır. Ve geç kalmadan kendi modanı yaşamalı!

GERİYE DÖNÜŞ GÜZELDİR…

Her dönemin modası aslında bir tekrardır. Şu sıralarda moda olmaya başlayan ispanyol paça uzun pantolonlar geçmişin yansıması gibi karşımıza çıkıyor. 1970’li yıllara imzasını atan bu eskimeyen moda, bu yıla da imzasını atmak için hazırlanıyor. Hemen hemen her kumaş türünde üretime geçen İspanyol paça pantolonlar ünlü markalarında dikkatini üzerine çekmiştir. Her mağazanın, bir reyonunda rahatlıkla bulabileceğiniz bir parça. Özellikle bacak boyu kısa bayanlar sizin için altın fırsat olarak görüyorum. Şunu demeden geçemeyeceğim, şu sıralar vitrinler çok nostalji…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.