Ultimate magazine theme for WordPress.

Moda Tasarımlarında Mevsimlerin Önemli Etkisi

0 237

Değişen Mevsimler Modayı da Değiştiriyor

Yaz bitmeden kış, kış bitmeden yaz gelmeye başladı. Moda her zaman mevsimlerin etkileri üzerine şekillenmiştir. Kış soğuk ve sert geçiyor ise tasarımda kullanılan kumaşlar da buna bağlı olarak kalın daha sıcak tutan kumaşlardan seçiliyor. Tasarım buna göre şekilleniyor.

Şapkalar Atkılar Eldivenler 

Kış mevsiminin vazgeçilmez aksesuarları hem soğuk havalardan korunmak hem de şıklığınızı tamamlamak için vazgeçilmezler. Bu mevsim de tasarımcılar için önemli olan hem şık hemde sıcak kalmanızı sağlayacak ürünler ortaya çıkarmaktır. Kullanılan deriler kumaşlar kalınlıkları bize elbette moda üzerinde mevsimlerin ne derece etki ettiğini göstermektedir. Modanın kıyafetler üzerindeki etkisi sadece elbiseden ibaret değil aynı zamanda ayakkabı tercihlerini de etkiliyor. Tasarım için gerekli olan kumaşlar aksesuarlar mevsimin sert geçmesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kat kat giyilen kıyafetler moda olabiliyor bazen. Takılan atkılar eldivenlerle destekleniyor kıyafetler. Sert geçen kış için kazaklar daha çok ön plana çıkarılıyor. Paltolar ve uzun çizmeler moda oluyor.

Her sezon için yapılan tasarımlar elbette mevsimsel değişiklikler üzerine düşünülüp hazırlanıyor.

Güneş gözlükleri Sandaletler Takılar

Yaz koleksiyonu hemen kış koleksiyonunun arkasından hazırlanmaya başlanıyor. Ortaya çıkan uçuş uçuş renk renk kumaşlar. Hem rahat  olmanızı hemde şık görünmenizi sağlayan tasarım harikası  ürünler. Açık ayakkabılar renkli ışıltılı takılar ve yazın vazgeçilmezi güneş gözlükleri. İşte mevsim etkileri kışın kullanılan kalın yünlü  kumaşlar yok onun yerine daha cıvıl cıvıl daha ince mevsime uygun seçilmiş kumaşlarla hazırlanan kıyafetler var.

Çoğu tasarımcının öncelikle baz aldıkları şey gerçek şu ki mevsimler. Her sezon için yapılan tasarımlar elbette mevsimsel değişiklikler üzerine düşünülüp hazırlanıyor. Geçen sezonlarda kullanılan kumaş kaliteleri havaların daha sıcak ya da daha soğuk olmasına göre katile bakımından daha da arttırılıyor. Sonbahar mevsimi için daha ince kalite ürünler üretilirken kış mevsimi için daha kalın ürünler ortaya konuluyor. Yani her bir mevsim moda için önemli bir rol oynamakta. Yaz mevsimi daha renkli geçmektedir. Kışın çok kullanılmayan tüller daha çok ortaya çıkıyor. Tüllerden etekler ve elbiseler yapılıyor. Sandaletler ortaya çıkıyor renkli, rahat ve şıktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.