Ultimate magazine theme for WordPress.

Moda Saçlara Dokundu. Gri Saç Modelleri

0 400

Bu kavramın sizin için ne kadar önemli olup olmadığına bakmak lazım. Moda kişiyi ne kadar kısıtlayabilir ya da hürleştirebilir? Modaya uymak aslında sıradan olmak, çoğunluğa uymak mı? yoksa öncü olup moda yaratmak mı? Peki sezonun en trend saç rengi olan gri saç modası size ne kadar uyuyor?

Gri saç modası

Kim derdi ki gri saç bir gün moda olacak ve bu uğurda kuaförlerin yolu tutulacak diye? günümüzde, gri saçlar hızla yayılmaya başlayan bir moda oldu. Çeşitli sebeplerden dolayı tercih ediliyor. Beyazlamış tek bir saç teline bile tahammül edemeyen ve bu modayla birlikte gri saçların güzelliğinin farkına varanlardan tutun da, genç kızlara kadar gri saç artık çok fazla tercih ediliyor. Çok değil, daha bir kaç yıl öncesine kadar marjinal sayılan gri saça sahip kadınlar, modanın gücüyle artık sıradan mı kaldılar?

Gri saç kimlere yakışır?

Gri saç rengi herkese yakışır ama doğru ton ve doğru makyajla. Esmerler, siyah gri tonunu kullanabilir, sarışınlarda ise platin gri tonu daha uygundur. Renkli gözlerde ise gri saç, güzel bir uyum sağlar. Özellikle mavi gözlerde, gri saçın uyumu mükemmeldir. Gri saçı makyajla kullanmak daha akılcıdır, saç makyajla bütünleştiğinde güzel bir etki yaratır. Kısacası, gri saça makyaj çok yakışır. Makyajsız kullanım ise soluk durur ve yüze soğuk bir ifade verir. İster esmer olun ister sarışın ya da kumral. Herkese uygun bir gri tonu mutlaka var.

Gri saçın bakımı nasıl olmalı?

Gri saçın uzun ömürlü olmadığını söylemek yanlış olmaz. Ancak çeşitli yollarla reng uzun süre korumak mümkün. Gri saçlara özel şampuan ve bakım kremlerine sahip olmak şart. Piyasada ‘silver’ şampuan diye bilinen gri şampuanlar da rengin daha uzun süre kalmasına yardım ediyor ve akmaları önlüyor.

Bir dost tavsiyesi

Yeniliklere, radikal değişikliklere açık bir kişi değilseniz, iki kere düşünün derim. Boya işlemi yaptırmadan önce internet üzerinden indirebileceğiniz saç değişim ve tasarım programlarından rengi deneyip, fikir sahibi olabilirsiniz. Saçlarınızı bir uzmana emanet etmeyi de ihmal etmezseniz, size kalan gri saçların tadını çıkarmak olur…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.