Ultimate magazine theme for WordPress.

Moda Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0 196

Dünyadaki bir sürü kadın moda hakkında bilgiler arıyorlar. Dergiler okuyarak, dünya ikonlarını takip ederek, televizyondan izleyerek, araştırmalar yaparak bilgilere ulaşmaya çalışıyorlar. Bu yazı size gerekli ipuçlarını verecek ve çekici görünmenizi kolaylaştıracak.

1)ZAYIF GÖRÜNMEK Mİ İSTİYORSUN

Biraz balık etliysek ya da fazlalıklarımız varsa eğer kesinlikle uzak durmanız gereken enine çizgilerdir. Her zaman olduğundan fazlalıklı görünmenize neden olabilir. Hep koyu değil de kombinin alt veya üst kısmında koyu bir renk kurtarıcıdır. Son olarak dar kıyafetlerden kaçınmanız gerektiği gibi fazla bol kıyafetlerde sandığınız kadar kurtarıcı değildir. Bol kıyafetler olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir, bunun için kendi bedeninizi bilip, bunu kullanmak hepsinden iyidir.

2)HAFTASONU HEM ŞIK HEMDE RAHAT OLABİLİRSİNİZ

Hafta içi iş yerinde resmi giyinmekten sıkılabiliyoruz. Bu yüzden spor salonundan çıkmış gibi rahat spor bir tişört ve rahat bir tayt ya da eşofmanla gezebilirsiniz. Sonuçta sizin spor salonuna gidip gitmediğinizi kimse bilemez değil mi?

3)RUH HALİNİZE GÖRE GİYİNİN

Bugün canınız seksi mi olmak istedi? O zaman seksi giyinin. Dikkat çekmek istediğinizde dikkat çekici renkler kullanın. Unutmayın ki bir kadın yoktan her şey var edebilir. Ruh halinize göre giyinmek hem sizi mutlu kılar hem de ışığınızdan insanların sizi beğenmesini sağlar.

4)KIYAFETLER ARASINDAKİ UYUMU YAKALAYIN

Uyumsuzluk hiçbir yerde gözümüze hitap etmez. Bunu bilerek hareket edersek uyumlu her şey mükemmeldir. Kıyafetler arasındaki uyumu renklerle, aksesuarlarla, şapkalarla ve kullanılan kumaşlarla yakalayabilirsiniz. Örneğin soğuk bir kış gününde giydiğimiz gömlek üzerine kalın bir boyunluk hem uyumlu hem de şık olabilir.

5)SINIRLI BÜTÇE İLE NASIL GİYİNİLİR

Güzel görünmek demek üzerindekilere çok para vermek değildir. İndirimleri takip edip bütçenizi zorlamadan alışveriş yapabilirsiniz. Eğer elinizden geliyorsa küçük dokunuşlarla eski kıyafetlerinizi trend bir hale getirebilirsiniz. Bu sizi başkalarıyla aynı giyinmekten de kurtarır. Tek yapmanız gereken kendinize uygun parçaları bulup, ihtiyacınız olduğu kadar para harcamak.

Evet, bunlar güzel görünmek isteyen herkesin işine yarayabilecek küçük bilgilerdi. İyi giyinmek demek pahalı ve marka giyinmek değildir. Vücudunuzu ve ne sevdiğinizi bilmek yeterli olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.