Ultimate magazine theme for WordPress.

MESLEĞİNİZİN MODASINDA NE VAR ?

0 155

Sabah işe giderken ne giyeceğim diyenlerden misin ?

Hepimizin günlük hayatta yaşadığı en büyük sorunlardan birisi de kıyafet seçimleridir. Bir çoğumuz Mesleğinizin modasında ne var ? demeden akşamdan ertesi gün için ne giyeceğimizi düşünerek yatar ya da hazır bulundururuz. Hepimiz de biliyoruz ki giysilerimiz yaptığımız meslekle uyumlu olacak şekilde tercih edilmelidir.

Her meslek grubu çalışanları mutlaka mesleğine uygun ve göze hitap eden bir görüşte olmalıdır. Buda ancak koşullara göre giyinmekle mümkün olur.

Doktorların Şanssızlığı “Beyaz Önlük”

Resmi kurum doktorları için seçenekler pekte fazla değil. Ama eğer özel bir kurumda çalışıyorlarsa kumaş pantolon üzerine şifon gömlekler ya da içerisinde rahatlıkla hareket edebilecekleri rengârenk elbiselerle önlüğünün içini süsleyerek daha hoş bir görünüm sağlayabilirler. Eğer sivil giyinemiyorlarsa, formalarını çalıştıkları bölümlere uygun tasarımlarda tercih ederek daha sevimli bir hal alabilirler. Son dönemlerde özel tasarım hastane terlikleri de fazlaca revaçta.

Kıyafet seçimi meslek gruplarına göre farklılık gösterir

Bankacı Kızlar Tabiki Şık Giyinir

Geleneksel sektörlerden olan bankacılık, finans, hukuk, muhasebe çalışanları ya da üyeleri ve üst düzey yönetim kadrolarıdır. Bu sektör çalışanları, insanların güven duygusunu zedelemeyecek şekilde klasik kıyafetler tercih ederek resmi bir görünüme sahip olmalıdırlar. Bu sektörde kadınların tercih etmesi gerekenler ise birbirini tamamlayan etek, ceket veya pantolon, koyu renk ceket, klasik ve şık topuklu ayakkabılar, açık renk bluz veya gömlek, göz yormayan takılar, belirgin çizgiler ve asil görünümü vurgulayan bir tarz uygundur.

Öğretmenlerin çocuklar için rol model olacağını unutmayalım

Öğretmen Hanımlar Aynı Zamanda Rol Model

En çok göze hitap eden meslek gruplarından birisi de öğretmenlik. Öğrencilerin en fazla dikkatini çeken öğretmenlerinin tarzıdır. Midi boy elbise ya da etekler şifon gömlekler ya da bluzlarla kombin edilerek oldukça şık bir görüntü sağlanabilir. Ya da klasik pantolonların üzerine şık ve şatafatlı gömlekler giyerek şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

Yaptığınız iş ciddiyet gerektiren yada sosyal sorumluluk duygusuyla hareket etmenizi gerektiren bir meslek olabilir. Yinede illaki monoton olmak zorunda değilsiniz. Tercih ettiğiniz kıyafetle birlikte uyumlu takılar hem sizi şık gösterecek hem de kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Ah biz kadınlar illa süslü olacağız her ortamda.

Her zaman doğru kıyafette pahalı kıyafet demek değildir. Yakışanı almak, güzel görüneni giymek gerekir. Ne de olsa moda kendine yakışanı giymektir değil mi ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.