Ultimate magazine theme for WordPress.

Makyaj Cildimizi Nasıl Etkiliyor?

0 355

Günlük yaşamda veya özel günlerde kadınların vazgeçilmezlerinden bir tanesi olan makyaj dikkatli ve bilinçli kullanım uygulandıktan sonra oldukça başarılı bir unsurdur. Makyaj yapmak kadınların kendilerini daha bakımlı hissetmesine ve özgüvenli olmalarına olanak tanır. Bir çok olumlu yönü bulunan makyajın cildinize olan etkileri de bazen kısa süre bazen ise uzun süre içerisinde net şekilde ortaya çıkacaktır. Bundan dolayı makyaj yaparken makyaj cildimizi nasıl etkiliyor? Sorusunun cevabını bilerek hareket etmek gerekir. Olası zararları bilmek bunların önceden engellenmesine neden olacaktır. Böylece daha bilinçli makyaj yapılmış olur.

Makyajın Etkileri

Makyaj uzun süreli kullanımlarda yüzünüzün bazen de vücudunuzun bazı kısımlarının hava almamasına neden olur. Çünkü özellikle pudra ve fondöten olarak bilinen çeşitli kapatıcılar cildin nefes almasını engelleyebilir. Markasına ve içeriğine bağlı olarak yağlanmaların oluşmasına da temel oluşturur. Bazen ise yeteri kadar temizlik yapılmadığında ise gözeneklerin tıkanmasına neden olabilir. Bundan dolayı bilinçli şekilde makyaj yapmak cildin sağlığı açısından önemlidir.

Cilde Zarar Vermemesi İçin Neler Yapılabilir?

Yapılan makyajın cilde zarar vermemesi için ilk olarak kaliteli malzemelerin kullanılması önerilir. Kaliteli malzemeler daha iyi ve zengin içeriğe sahip olduğundan dolayı cildin dokusuna zarar vermezler. Bu detaya önem verilmelidir. Makyajdan önce tenin nemlendirilmesi için gereken kremlerin ve güneş kremlerinin kullanılması da koruma açısından önem arz eder. Makyajın tazelenmesi ve kat kat üzerine yeniden yapılması yerine mümkün olduğunca temizleyip cildi dinlendirdikten sonra yeniden yapmak gerekir. Bu sayede cilt nemlenir ve hava alır.

Dikkat Edilmemesi Durumunda

Makyaj sonrasında dikkat edilmemesi ve gereken temizliğe önem verilmemesi bazı sorunların oluşmasına neden olur. Bunların başlıcaları ciltte sivilcelerin ve siyah noktaların ortaya çıkmasıdır. Cildin havasız kalması ve bundan dolayı da yağlanması sonucunda ortaya çıkan en büyük sorundur. Çok fazla makyaj yapılması halinde cildin yapısında bozulma meydana gelir. Ciltte oluşan bu durum erken yaşlanmaların oluşmasına bile neden olabilir. Cildin bakımlı olmasına ve makyajdan sonra iyice temizlenmesine özellikle dikkat etmek gerekir. Böylelikle daha canlı bir cilt elde edilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.