Ultimate magazine theme for WordPress.

Lezbiyen Nedir?

0 369

Kelime anlamı “sevici” olarak karşımıza çıkan lezbiyen kadının kadına cinsel ilgi duyması ve haz alması olarak tanımlanır. Türk toplumunda kadınların kadınlara ilgi duyması erkeklerin erkeklere ilgi duymasından daha çok benimsenmiş davranış biçimi olarak kabul edilmektedir. İşte bu yönden değerlendirilecek olunursa her açıdan lezbiyenlik de toplumda cinsel yönelim olarak karşımıza çıkıyor.

Lezbiyenler Erkek Olmak İstemiyor

Pek çok kez lezbiyenlerin erkek olmak istedikleri ve bunun bir başlangıcı olarak böyle bir psikolojik travma yaşadıkları kabul edilir. Oysa bu durum hiç de sanıldığı şekilde böyle değildir. Çünkü lezbiyen kişiler hemcinslerine karşı ilgi duyduklarından dolayı karşı cinsle herhangi bir cinsel birliktelik yaşamak istemez.

Lezbiyenlik Doğal Karşılanmalıdır

İnsanlar farklı farklıdır ve her birisinin diğerine benzemesi diye bir şey kesinlikle söz konusu edilemez. Nitekim cinsel tercihi her ne olursa olsun lezbiyenlerin de doğal karşılanmaları gerekir. Çünkü cinsel hayat tamamen özel yaşama girmekte ve başkalarının özgürlüğünü ihlal etmeyecek ve başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde her türlü yaşanabilmektedir. Bu nedenle lezbiyenlik nedir doğal karşılanmalıdır.

Lezbiyenlerde Birliktelik

Sıkça merak edilen konulardan birisi de lezbiyen cinsel ilişki konusuna yönelik olarak karşımıza çıkmaktadır. Lezbiyenler birbirleriyle genellikle oral seks ve ön sevişme yaşarlar. Bunun yanı sıra seks oyuncakları kullanarak birbirini cinsel doyuma ulaştırmayı arzu eder. İşte bu yönden değerlendirildiği zaman lezbiyenlerin cinsel yönelim açısından birlikteliklerinin tamamen farklı bir doğrultuda istikamette devam ettiğini kesinlikle dile getirmemiz gerekiyor.

Oral seks olarak lezbiyenler karşılıklı olarak birbirinin vajinal bölgesini uyarır ve orgazma ulaşmaya zorlar. Aynı şekilde ön sevişme olarak dudaktan öpüşme ve sarmaş dolaş hareketler de cinsel doyuma ulaşmada lezbiyenlerin sıklıkla gerçekleştirdikleri durumlardan birisi olarak karşımıza çıkar.

Türkiye’de Lezbiyenlik

Ülkemizde lezbiyenliğin görüldüğü en yoğun kent kuşkusuz İstanbul ve ardından İzmir illeridir. Bu büyükşehirlerin farklı kültürlerin kavşak noktası olması ve eğitim seviyesinin diğer kentlere göre daha yüksek olması nedeniyle lezbiyenler bu illerde yoğunlukla cinsel tercihlerini rahatlıkla yerine getirebilmekte ve herhangi bir sorunla kesinlikle karşı karşıya kalmadan cinsel hayatını sürdürebilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.