Ultimate magazine theme for WordPress.

Kış Aylarının Cildimiz Üzerindeki Etkileri

0 379

1. Kış Aylarında Bazı Cilt Problemleri

Onlarca cilt problemi arasında kışın göze çarpan en büyük problemlerden biri, ciltte yaşanan bazı durum dışı farklılıklardır. Kış ayları ile birlikte yüzdeki nem oranı ciddi bir şekilde azalmaya başlar. Bu azalmalarla birlikte cilt üzerinde kuruluk ve hatta kızarıklık ile kaşıntı da baş gösterir. Özellikle dudaklarda görülen çatlaklar ve yüzdeki deri soyulmaları, düşük nemden kaynaklı problemler olarak karşımıza çıkabiliyor. Bu bahsedilen problemler yalnızca kış ayıyla özdeşleştirilmemelidir. İlerleyen yaş ile birlikte vücut nem kaybı yaşamaya başlar. Deri su tutma işlevini yitirme sürecine girerken, kuruluk problemiyle karşı karşıya kalır.

2.Neler Yapabiliriz, Kuru Cilt Tedavisi Nasıldır?

Daha fazla nemlendirici ürünler kullanılabilir. Fakat ürün seçiminde cilde uyumluluğu da oldukça önemlidir. Kuru cilt yapısına sahipseniz, krem kullanılması önemlidir. Yağlı cilt yapısına sahipseniz de, su bazlı losyonlar tercih edilmelidir. Eğer bu iki durumdan da muzdaripseniz ve ne kullanıyorsanız alerji yapıyorsa, o zaman da doktorunuzun tavsiyesine kulak verin. Cilt kuruluğunun bir diğer düşmanı da fazla banyo yapmak ve banyo esnasında sıcak su kullanımıdır. Uzmanlar, sıcak suyun yüzdeki nemi azalttığını belirtmiş olup daha ılık su kullanımını teşvik etmektedirler. Cilt tiplerine uygun PH değeri ürünler kullanılması yönünde bilgiler verilmektedir. Bunlarla beraber bol su kullanımı da cilde fazlasıyla yaramaktadır.

3. Kullanılabilecek Uygun Maskeler:

3.1 Estee Lauder Yüz Maskesi

Daha canlı, nemli ve dipdiri bir göz altı için önerilen en iyi yüz maskelerinden biridir.

3.2 Dior DreamSkin, (1-Minute Mask)

Sıkı gözenekler ve kış aylarında cildin daha çok parlamasını sağlayan bu jel maske, listenizde mutlaka yer almalıdır.

3.3 Shiseido, Benefiance Pure Retino Intensive Revitalizing Mask

Kış aylarının yüzde oluşan kuruluk hissini minimum seviyeye indirgemek isteyenler için ideal bir maske tavsiyesidir. Cilt dokusunu iyileştirmek isteyenler için doğru bir tercih olur.

4.Evde Yapılabilecek Sihirli Kürler

Hemen hemen herkesin elinin altında bulunan ürünler ile mucizevi maskeler yapmak mümkün hale gelmiştir. Bu maskelere gelin birlikte göz atalım.

4.1 Elma Şırası Sirkesi Maskesi

Cilt üzerinde oluşan ve istenmeyen görünümün azaltılması için kullanılabilecek uygun bir kürdür.

4.2 Süt Maskesi

Cilde hakkettiği nemi vermek için kullanılan en sık maskedir. Süt maskesi ile yüzünüzdeki ipeksi görünüme kavuşabilirsiniz.

4.3 Zerdeçal Maskesi

Yüzdeki kan dolaşımını hızlandırma özelliğine sahip olan zerdeçal, yüzdeki ölü derileri atar ve daha yeni bir cilt oluşumu sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.