Ultimate magazine theme for WordPress.

Kegel Egzersizi Nedir? Kegel Egzersizi Nasıl Yapılır ?

0 397

Kegel Egzersizi Nedir? 

Pelvik kaslarını güçlendirmek için yapılan harekete kegel egzersizi adı verilir. Kegel egzersizi vajina, üretra mesane, penis ve rahmin daha verimli çalışmasını sağlar. Kegel egzersizi pevisteki kasların kasılıp gevşetilmesinden ibarettir. Bunu hayali bir çiş tutma eylemi olarak düşene bilirsiniz kendinizi ne kadar uzun süre o konumda tutabiliyorsanız pelvik kaslarını o kadar iyi çalışıyor demektir.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte pelvik taban kaslarında zayıflama görülür. Bu zayıflamanın başlıca nedenleri geçirilen ameliyatlar, kilo alıp verme, kabızlık söz konusu kadınlar ise doğum ve hamilelikte pelvik taban kaslarının zayıflamasına neden olarak gösterilebilir.

Kegel Egzersizinin Faydaları Nelerdir ?

Kegel egzersizinin en büyük faydasını cinsel yaşantınıza etkisiyle göreceksiniz fakat kegel egzersizi faydaları sadece bundan ibaret değildir Kegel egzersizi sayesinde vajinal kaslarınız güçlenir ve bu kasların rahatlamasına yardımcı olur. Orgazmı ve doğumu kolaylaştırır. Kadınlar gebe olduğu süreçte bu egzersizi uygularsa vajina, kalça kasları ve mesaneleri güçlenir. Güç kazanan pelvik kasları ise doğum sırasında meydana gelecek olan kasılmaları azaltır.

Kegel egzersizi kadınları menapoza hazırlar çünkü menapoz ile birlikte kadınlara östrojen miktarı azalır bu nedenle pelvik taban kasları zayıflar eğer bu dönemde yahut öncesinde kişi kegel egzersizi uygularsa vajinanın sıklığını korumuş olur.

Kegel egzersizi sadece kadınlarda değil erkeklerde de işe yarıyor. Prostat, erken boşalma gibi sorunlara çözüm sağıyor aynı zamanda ilişkiden alınan hazzı da artırır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.