Ultimate magazine theme for WordPress.

Kanepelerde Dekorasyon Ne Derece Önemli

0 285

Kanepeler Ve Evimiz

Hayatın ayrılmaz parçalarından olan kanepeleri hepimiz evimizde en çok kullandığımız alanlarda barındırırız. Kimi zaman misafirlerimizi ağırlamak kimi zaman da yorgun bir günün ardından ayaklarımızı uzatıp rahatlamak için kullandığımız bu eşya ile elbette ki ayrılmamız pek mümkün değildir. Hepimiz için önem arz eden bu eşyaları kullanırken kanepe ile evlerimizde ferah bir ortam oluşturmak bizim elimizde. Nasıl mı? Ufak birkaç dekorasyon önerisi ile fikirlerimizi sizlerle paylaşalım.

Kendinizi bu kısıtlanmadan kurtardığınız anda kanepeler kendiliğinden en uygun yerleri alacaktır.

Kanepeleri Yerleştirme Derdine Son!

Büyüyen şehirler ile birlikte evlerimiz küçülüyor. Daha ufak evlerde rahat yaşam alanları yaratabilmek ilk bakışta biraz zor gibi görünse de doğru dekorasyon ile bunu sağlamak mümkün. İlk olarak hangi eşyanızı nerede kullanacağınıza karar vermelisiniz. Sehpa nerede olacak, televizyon ünitesinin hangi duvarı kaplayacak, kitaplığınızın hangi köşede yer alacak, bu sorulara derece ile karar verdikten sonra kanepelerinizi bu eşyalar ile en uygun olacak şekilde yerleştirmelisiniz. Genel olarak tam tersi yapılmakta, küçük eşyalar göz ardı edilmekte ve yaşam alanı kısıtlanmaktadır. Kendinizi bu kısıtlanmadan kurtardığınız anda kanepeler kendiliğinden en uygun yerleri alacaktır.

Kanepeleri Nasıl Dekore Edebilirim?

Ufak dokunuşlar her zaman ortaya mucizevi sonuçlar çıkarır. Kırlentler çok eski zamanlardan beri hem rahatlık hem görsellik amaçları ile kullanılan minik parçalardır. Açık renk bir kanepenin üzerine intizamlı bir şekilde yerleştirilmiş koyu renkli kırlentler odanıza yumuşak bir görünüm katacaktır. Tam tersi olan koyu renk bir kanepenin üzerine kullanacağınız açık renk kırlentler de odanızı aydınlatacak, içinize ferahlık verecektir. Desenli kırlentler kimilerinin gözünü yorsa da zevklerinize hitap ediyorsa size görsel bir şölen sunacaktır.

Günlük kullandığınız odada misafir ağırlıyorsanız ve odanıza daha şık bir görüntü kazandırmak istiyorsanız bu fikir tam size göre; alacağınız iki çeşit kırlent ile aynı dekorasyonda birbirinden farklı iki kanepe elde edebilir,

Kanepelerin Bulunduğu Odayı Çok Amaçlı Kullanmak

Günlük kullandığınız odada misafir ağırlıyorsanız ve odanıza daha şık bir görüntü kazandırmak istiyorsanız bu fikir tam size göre; alacağınız iki çeşit kırlent ile aynı dekorasyonda birbirinden farklı iki kanepe elde edebilir, misafirlerinizi etkileyebilirsiniz. Günlük kullandığınız kırlentleri kaldırıp kanepenin üst kısmına şık bir örtü örtebilir ya da taş ve pul içeren birbirinden şık kırlentler ile odanıza ışıltı katabilirsiniz. Zevklerinizi ön plana çıkararak daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.