Ultimate magazine theme for WordPress.

Kadınları Cinsellikten Soğutan 10 Neden

0 312

Cinsel sorunlar yalnızca erkeklerde değil kadınlarda da görülmektedir. Dünya genelinde kadınlar da erkekler kadar cinsel sorunlar yaşamaktadır. Ülkemizde ise dünyaya oranla bu durum daha yüksek görülmektedir. Türkiye’de 10 kadından 9’u cinsel anlamda sorunlar yaşamaktadır. Bu durumda partnerlere büyük görev düşmektedir. İşte kadınlar cinsellikten soğutan nedenlerden bazıları…

İlişkide Yaşanan Problemler

Kadınlar erkeklere göre daha duygusal yapıya sahip oldukları için ilişkilerinde problem yaşadıklarında bu problemler cinsel hayatlarında doğrudan yansımaktadır. Cinsel ilişkiye kadınlar sadece ihtiyaç gözüyle bakmamakta, tüm duygusuyla da ilişkinin içerisinde bulunmaktadır. Bu nedenle de ilişkide yaşanan problemler cinsel ilişkiyi de olumsuz etkilemektedir.

Gündelik Hayattaki Problemler

Kadınlar iş ya da sosyal çevrelerinde yaşadıkları problemleri evlerine yansıtabilmektedir. Gündelik hayatta yaşanan sıkıntılar sebebiyle cinsel ilişkiye kendilerini veremeyen kadınlar sonuç olarak cinsel problemler yaşamaktadır.

Bazı Sağlık Sorunları

Kadınlarda görünen tansiyon, şeker hastalığı, kolesterol, depresyon ya da psikolojik cinsel sorunlar kadınların ilişkiden soğutan sebepler arasında yer almaktadır.

Eşinin Yaşadığı Cinsel Sorunlar

Kadınları olumsuz etkileyen en önemli faktörlerde bir tanesi de eşinin yaşadığı cinsel sorunlardır. Partnerin erken boşalması, penis boyu, cinsel isteksizlik, sertleşme gibi sorunları sebebiyle de kadınların cinsel hayatı olumsuz olarak etkilenmektedir.

Cinsel Problemler

Vajinismus kadınlarda yaşanan cinsel problemlerin başında gelmektedir. Cinsel ilişkiden korkma problemi cinsellikten soğutan nedenlerin en büyüğüdür. Ayrıca orgazm olamama da kadınların yaşadığı cinsel problemlerden bir tanesidir.

İlaçlar

Antidepresan gibi kullanılan birtakım ilaçlar kadınlarda cinsel isteksizlik yaratmaktadır.

Yanlış Bilgiler

Cinsellik konusunda bilinen yanlışlar kadınlarda cinsel korkulara neden olmaktadır. Cinsel korkusu olan her kadın da cinsellikten soğumaktadır.

Yaşam Tarzı

Hatalı beslenme ve buna bağlı olarak yaşanan kilo problemleri, sigara gibi kötü alışkanlıklar, hareket etmeden yaşamak da kadınlar da kendine olan güveni azaltmaktadır. Buna bağlı olarak da cinsel sorunlar yaşanmaktadır.

Partnerden Utanma

Özellikle ülkemizde kadınlar küçük yaştan itibaren cinsel tabular ile büyütüldüğü için utanma duygusunu en derinde yaşamaktadır. Bu nedenle kadınlarda partnerden utanmadan kaynaklanan sorunlar oluşmaktadır.

Rutin Cinsel Hayat

Özellikle uzun yıllar evli olan çiftlerin hayatlarındaki rutinlik cinsel yaşamlarına da yansımaktadır. Bu da kadınları cinsellikten büyük ölçü de uzaklaştırmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.