Ultimate magazine theme for WordPress.

İstanbul’da En İyi Tiramisu Nerede Yenir?

0 409

Tiramisu tatlısı İtalyan’ların en ünlü tatlıları arasındadır. Bizde bu tatlıyı en çok seven ülkelerden biriyiz demek oldukça mümkün. Bu tatlı için yemeden duramayan ve krizlere girmiş birçok insan mevcuttur. Ayrıca tiramisu kelimesinin anlamı beni mutlu et’tir. İstanbulda tiramisu’yu en iyi yapan yerler mevcuttur. En iyi tiramisu nerede yenir diye merak ediyorsanız, şu şekilde mekanlar sıralanabilir:

Bistro Cabana 

Bu mekan İstanbul Ataşehir de yer almaktadır. Mekan İtalyan esintileri ile dekore edilip süslenmiş demek oldukça mümkün. Bu mekanın en popüler lezzetleri arasında tiramisu vardır. Bu tiramisu tatlısını İtalya’da yediğiniz hissine kapılmak istiyorsanız, bu Bistro Cabana mekanına gitmelisiniz.

Pipa Pizza Pasta Drinks 

İstanbul Nişantaşı’nın İtalyan restorantlarından olan bir mekandır. Bu mekan da İstanbul’un en iyi ve lezzetli tiramisu tatlısını yiyebilirsiniz demek oldukça mümkün. Hem lezzet açısından hem de dikkat çekici sunumundan tiramisuyu farklı yorumla deneyeceksiniz gibi duruyor.

Vapiano 

Bu mekan İstanbul Suadiye de bulunmaktadır. Görenlerin içini ısıtan sevimli, sıcak ve hareketli olması ile tercih edilen mekanlar arasındadır. Bu mekanın lezzetleri arasında en başta gelen tiramisu tatlısıdır. Tiramisu’yu bardak ile sunmaktadırlar, bu da oldukça eşsiz bir mekan olduğunu göstermektedir. En iyi tiramisu İstanbul da bu mekan da demek oldukça mümkün.

Eataly 

Bu mekan İstanbul Beşiktaş’ta bulunmaktadır. Güzel ve farklı ortamı ile dikkat çekici bir mekandır. Sadece tiramisu tatlısını değil İtalya’nın diğer lezzetlerini de bu mekanda bulabilirsiniz.

Ara Cafe 

Bu cafe İstanbul Beyoğlu’nda yer almaktadır. Tiramisu’yu farklı yorumlarıyla sizlere sunmaktadır. Samimi bir ortamda tiramisu yemek istiyorsanız, bu mekan tam size göre demek oldukça mümkün.

Usla Akademi 

İstanbul Mecidiyeköy de bulunan bir mekandır. Bu mekan tatlılar konusunda oldukça iddalıdır. Bu tatlar arasında kendini en fazla belli eden tatlı tiramisudur. Bu tiramisu limon marmeladı ile servis edilmektedir.

Armani Ristorante 

Bu mekan İstanbul Sarıyer İstinye parkta bulunmaktadır. Tatları gibi yemekleri de özenli bir çalışma sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu mekanda ki tiramisu sadece damağa değil göze de hitap etmektedir. Tiramisu çikolata kaplaması ile cam bardakta sunulmaktadır. En iyi tiramisu İstanbul da bu mekanda yenmektedir demek mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.