Ultimate magazine theme for WordPress.

İstanbul’da En İyi Et Nerede Yenir?

0 397

İstanbul denince akla gece hayatı, tarihi, insanları, gezilecek yerleri, doğa güzellikleri, kültürü geliyor. Fakat aynı şekilde dünyaca ünlü restoranları ile de oldukça dikkat çekmektedir. Hatta o kadar ünlü ki sırf yemek için Türkiye’ye ya da İstanbul’a gelen kitleler vardır. Yemek Türk kültürünün şanıdır. Bu yüzden de gencinden yaşlısına, doğusundan batısına her türlü yemek çeşitleri ile herkesi cezbederler.

Kaşıbeyaz Ataşehir

Kaşıbeyaz birçok şubesi olan yeni köklü bir restoran zinciridir. İstanbul’da Yeniköy ve Florya’dan sonra Ataşehir de de açılarak Anadolu yakasının en iyi et restoranları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda da Ankara’da Atatürk Orman Çiftliğinde açılmış şık ve nezih bir restoran olmuştur. Ankara‘da da daha ağır bir restoran tipine sahip olan Kaşıbeyaz grubu oldukça büyüyen bir restoran zincirine dönüşmeye başlamıştır. Sadece kebapları ile değil aynı zamanda ara sıcakları ile de oldukça lezzetli yiyecekleri müşterilerine sunmaktadır. Fiyat performansı olarak bu kadar güzel bir yer için piyasa fiyat ortalamasından daha düşük bir fiyata sahiptir.

Nusr-Et

Nusr-et dendiğinde akla ilk gelen tuz atma hareketi oluyor artık. Sadece Türkiye sınırları içerisinde değil aynı zamanda dünyaya yayılmış olan bu hareket kasaplıktan bu noktaya gelmiş Nusr-et grubu için oldukça başarılı bir reklam çıkışı olmuştur. Tüm dünyanın konuştuğu bu hareketin yanı sıra yemekleri de oldukça lezzetlidir. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Avrupa ve Amerika gibi yerlerde de birçok şubesi bulunmakta ve dünyaca ünlü oyuncu, futbolcu gibi kişileri de misafir etmektedir.

Beyti

İstanbul’un en iyi et lokantaları dendiğinde akla ilk gelenlerden biri de Beyti Restorandır. Çok uzun yıllarca bu piyasada olan ve geçmişin lezzetlerini şuandaki müşterilerine sunan bir restorandır. 60 yıllık bir denetim ile etlerinin çok lezzetli olduğunu her zaman belirtmektedirler.

Günaydın Kebap Restoran

Büyük bir lokanta zinciri olan Günaydın Restoran özellikle steakleri konusunda müşterilerine bir lezzet şöleni sunuyor. Sadece İstanbul değil yanı zamanda Türkiye’nin birçok yerinde restoranı bulunuyor.

Muazzez Ersoy & Şenol Kolcuoğlu Restoran

Bu restoranın ismi zikredildiğinde akla ilk gelen metrelerce uzunlukta kebaplarıdır. Bunun haricinde mezeleri de oldukça iyi olan bu restoran sadece İstanbul Anadolu yakasında bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.