Ultimate magazine theme for WordPress.

İnci Gibi Dişlere Sahip Olmanın Yolları

0 169

İnci gibi dişler herkesin hayalidir. İnci gibi bembeyaz dişlere sahip olmak zor bir şey değil sadece uzun süren bir koruma gerekmektedir.

Sağlıklı dişler beyaz dişlerdir gibi bir yanılgı var toplumda. Oysa insan fizyolojisine yapısı gereği hiçbir dişin doğal olarak rengi inci gibi bir beyaz olamaz. Bu sebepten ötürü bembeyaz olmayan dişler az sağlıklı ya da yeterince temizlenememiş olarak düşünülmemelidir.

Doğal Yöntemlerle Dişleri Beyazlatmak

Dişinizi beyazlatmak için kesinlikle kimyasal yöntemlerden kaçınıp doğal yöntemlere yönelmelidir.
Diş beyazlatma deyince ise en sağlıklı ve en hızlı çözüm yolu düzenli olarak karbonat kullanımıdır. Rengini beğenmediğiniz bölge karbonat sürerek kısa ve kolay yoldan rengini açabilirsiniz ayrıca karbonatı su değil limon ile açarsanız daha iyi etki göreceksiniz lakin karbonat güçlü bir madde olduğundan bu yöntemin haftada bir kullanımı önerilir.

Dişlerin Beyazlaması İçin Çilek Kullanmak

Çok sevdiğiniz çileğin aynı zamanda dişi beyazlatmaya yaradığını biliyor muydunuz? Ezdiğiniz çileği kullanarak dişlerinizi temizleyebilirsiniz, ezilen çilekleri diş fırçanız yardımıyla 1 kaç dakika boyunca fırçalama işlemini gerçekleştirin ardından ağzını suyla çalkalayın. Bu yöntemi her akşam kullanabilme özgürlüğüne sahipsiniz.

Muz Kabuğu ile Dişleri Beyazlatmak

Hepinizin severek yediği muzun faydaları saymakla bitmez. Kabuğu ise ayrı bir şifa kaynağıdır. Kabukta bulunan potasyum yardımı ile dişlerinize zarar vermeden rengin açabilirsiniz. Lakin diş minesi hassas bir yapıda olduğundan bu işlemi uygularken dişlerinize oldukça nazik davranmalısınız hemen ardından ağzını su ile temizleyip daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.