Ultimate magazine theme for WordPress.

İlişkiyi Canlandırmak İçin Neler Yapılabilir

0 365

Rutinin Dışına Çıkın

Her konuda olduğu gibi ilişkiler konusunda da belli bir zaman geçmesinden sonra bir rutinlik başlar ve bu rutinlik ilişki gidişatını olumsuz etkiler. İlişkilerde rutinin dışına çıkılması canlılık kazandırmak için oldukça önemlidir. Kendini değerli hissetmek herkes için önemlidir, eğer ki ilişkinizin sıradanlık kazandığını düşünüyorsanız farklılıklar yaparak partnerinizi şaşırtın.

Özel Anlar Yaratın

Evde miskin şekilde pijamalarla oturmak yerine şık giyinin ve güzel bir akşam yemeği hazırlayın. Böylece güzel zamanlar için özel günler gerekmediğini ve her anınızın özel olduğunu hissettirmiş olursunuz. Ilık bahar akşamlarında deniz kenarında bir piknik sepetiyle harikalar yaratabilirsiniz. Bütçenizin dışına çıkmadan partnerinize yapacağınız bu tarz küçük sürprizlerle ilişkinize canlılık katabilirsiniz.

Beraber Zaman Geçirin

İlişkilerde rutinden çıkmak için bir diğer yöntem ise ortak hobi edinmektir. Birlikte çeşitli kurslara katılabileceğiniz gibi, evde beraber puzzle v.b etkinliklerle uğraşarak daha keyifli vakitler geçirebilirsiniz. İster kadınlar ister erkekler olsun seni seviyorum cümlesini duymak herkesin hoşuna gider.  Gün içerisinde ulaşabileceği noktalara bırakacağınız küçük sevimli notlarla ilişkinizin canlılığını koruyabilirsiniz.

Kendinize Bakın

Partner olmak her yere beraber gideceğiniz veya sürekli yan yana olmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Birbirinize özel zamanlar yaratın, arkadaşlarınızla beraber geçireceğiniz vakitleri bir yenilenme süreci olarak düşünün. İlişkilerde canlılığı kaybettiren bir diğer husus “nasıl olsa beni beğenen beğenmiş” mantığı ile kendini salmaktır. İlişkiye başladıktan sonra alınan kilolar ve sıradanlaşan giyim kuşam ilişkinin taze kalmasına engel oluyor.

Hediyeler Hazırlayın

Partnerinize özel bir şeyler hazırlayın. Bu yemekte olabilir, onunla anılarınızı bir araya getirdiğiniz albümlerde olabilir tamamen yaratıcılığınıza kalmış. Sevdiğiniz insan tarafından size özel hazırlanan şeyler aşkınızı yeniden canlandıracak ve neden onu sevdiğinizi size hatırlatacaktır. Televizyon, telefon birçok ilişkiyi rutine boğan modern zaman icatlarından, günün belli saatlerinde teknolojisiz bir zaman yaratın ve o zamanı birlikte geçirin. Beraber kitap okuyun ve size neler kattığını tartışın mesela. İlişkinizin sıkıcı olmaya başladığını hissettiğinizde yapmanız gereken şeylerden biride yeniden flört etmektir. İlk tanıştığınız zamanlara dönmek ilişkinize oldukça canlılık katacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.