Ultimate magazine theme for WordPress.

İlişki Sırasında Zevk Alamıyorum

0 345

İlişkiye girerken zevk alamamak ve orgazma ulaşamamak hem kadınlarda hem de erkeklerde sıklıkla karşılaşılan cinsel sorunlardan birisi. Öncelikle bunun psikolojik mi yoksa bedensel sorunlardan mı kaynaklandığını saptamak gerek. Ancak bu sayede cinsel ilişkiden zevk alamıyorum diyen kişinin tam olarak sorununu tespit etmiş olabiliriz.

Genel olarak erkeklerin neden ilişkiden zevk alamadıklarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Mastürbasyon sıklığı
  • Sertleşme problemi
  • Özgüven eksikliği
  • Cinsel isteksizlik
  • Kimyevi maddeler (ilaç kullanımı, alkol, sigara, uyuşturucu vs) başlıca nedenleri olarak sıralanabilmektedir.

Genel olarak kadınların neden ilişkiden zevk alamadıklarına gelecek olursak;

  • Mastürbasyon sıklığı
  • Özgüven eksikliği
  • Cinsel isteksizlik
  • Alkol, sigara ve uyuşturucu kullanımı başlıca nedenler olarak karşımıza çıkar.

Erkeklerde Mastürbasyon

Özdoyum (mastürbasyon) erkeğin kendi kendini tatmin etmesiyle cinsel isteklerini bastırması anlamına gelmektedir. Hemen hemen her erkek özellikle ergenlik döneminde mastürbasyon yöntemini kullanır fakat ilerleyen yaşlarda cinsel zevk alamama nedenleri sorunlarıyla karşılaşmamak adına mastürbasyonun terk edilerek bire bir ilişkiye girilmesi ve bunun düzenli aralıklarla tekrarlanması gerekir.

Sertleşme Problemi

Aşırı alkol, sigara ve uyuşturu kullanımının tetiklediği sertleşme (ereksiyon) sorunu erkeklerin cinsel yaşamda sıklıkla karşı karşıya kaldıkları cinsel tatminsizlik sorunlarından birisidir. Bu nedenle sertleşme yaşanmadığı için veya yeterli düzeye ulaşamadığı için erkeklerde cinsel problemlerden olan zevk alamama durumu ortaya çıkmaktadır.

Kadınlarda Özgüven Eksikliği

Özgüven eksikliğine dayalı olarak karşımıza çıkan cinsel ilişkiden zevk alamamak genellikle kadınlarda sıklıkla karşılaşılır. İlk defa cinsel ilişkiye girmenin verdiği kaygı durumu, doğru bilinen yanlışlar, bekaret korkusu ve benzeri özgüven eksiklikleri cinsel ilişkiye girilse de zevk alınmamasının altında yatan durumlardan biridir.

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik

Kadınların karşılaşmış oldukları cinsel sorunlardan olan zevk alamama durumuna mutlaka cinsel isteksizliği de her yönden eklememiz gerekmektedir. Kadınlarda cinsel isteksizliğin aslında hem özgüven eksikliği hem de alkol, uyuşturucu vb durumlarla doğrudan ilintili olduklarını kesinlikle dile getirmemiz gerekiyor. İşte tüm bu durumlar hesaba katıldığı zaman kadınların cinsel isteksizlik yaşadıklarını kesinlikle dile getirmemiz gerekmektedir. Bütün bunlar da her yönden dikkat çeken önemli konular arasında gelir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Visit Website https://oceanpornhd.com
indian girls xxx
tattooed casting amateur gets a facial.sex videos evil sex with a wicked doctor.