Ultimate magazine theme for WordPress.

HPV Virüsleri İçin Aldara Krem Etkili Midir

0 330

Aldara kremi HPV virüslerinin neden olduğu kondülomlar için kullanılan bir ilaçtır. İlaç sürülen bölgenin virüslere karşı daha dirençli olmasını sağlayan bir etki yaratmaktadır. Yani bölgede ki siğillerin yok olmasına direk olarak değil dolaylı yoldan yardımcı olmaktadır. Hpv virüsünün neden olduğu siğiller için kullanılan salistik asit içerikli losyonlar yalnızca siğillerin deri üzerinden atılmasını sağlar, tedavi özelliği yoktur. Ancak aldara krem sadece siğiller etki etmez, deriden vücut direncinin artmasını sağlayarak virüsle etkileşim içerisine girer. Aldara kremin başarısı uygulanan bölgede ki siğilin ne kadar süredir var olduğuna bağladır. Siğilin oluşma süresi ne kadar eskiyse Aldara kremin başarısı da o derece düşmektedir.

Aldara kremin yan etkilerine gelince; Genel olarak bu tür ilaçlarda görülen yanma, kızarıklık gibi şikayetler başlıca yan etkilerindendir. Bunun yanında cildi çok hassas olan kişilerde kaşıntıda yaratabilir. Ancak kaşıntıya karşı dirençli olmak gerekir çünkü üzerine aldara krem uyguladığınız siğilleri kaşıdığınız taktirde kanama yapacaktır. Bu da tedavi sürecinin uzamasına sebep olacaktır. Aynı zamanda kanamanın etkisiyle şişme, kabuklanmada yapabilir. Aldara kremi makat etrafındaki siğiller, penis çevresinde ki ve vajina etrafında ki siğiller için kullanabilirsiniz. Ancak kesinlikle vajina ve makat içerisine bu kremi uygulamayınız.

Aldara kremin fiyatı bugün eczanelerde 130.5 TL’dir. Aldara kremi SSK yakın bir zamana kadar karşılıyordu. Ancak yeni düzenleme sonunda aldara kremini doktora yazdırarak SSK ile almanız mümkün değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.